» אוכל ומזון » זוכרים אירועים טעימים

זוכרים אירועים טעימים

זה לא דבר פשוט לערוך אירוע כמו חתונה, וגם כאשר מגיע הזמן שבו חוגגים 13 שנים לילד או את היוולדה של נסיכה חדשה למשפחה עדיין ישנם הרבה מאוד נושאים שאיתם צריכים להתמודד עד אשר מגיעים אל היום המיוחל הזה שאליו זורמים קרובי משפחה ושאר חברים טובים שאותם מזמינים לכל החגיגה הזו.

אחד הדברים שאותם הכי זוכרים בסופו של דבר הוא לא המראה ש החתן והכלה ביום החתונה שלהם או את הארגון של הפרחים בכל אחד מן השולחנות של האוכל, אלא את האוכל אשר הוגש אל השולחנות של האורחים אשר יצאו בסופו של דבר מן האירוע עם בטן מלאה מכל טוב שהיה באירוע. כאשר בוחרים שף פרטי לאירוע צריכים לשים לב כי הבחירה של המנות תכבד את המוזמנים.

 

מכבדים את האורחים

כולם רוצים לשבת לארוחה בה מוגש אוכל טעים, אבל מה שנחשב טעים הוא כזה אשר משתנה בצורה די קבועה על ידי כל מיני סוגים של טרנדים שבאים וחולפים להם בעולם של הקולינאריה של האירועים, עם השפעה די בולטת מכל מה שקורה במסעדות בארץ ובעולם.

הייתה תקופה של אירועים שבהם תמיד היו סוגים שונים של מזטים מטוגנים עם מילואים של בשר ותפוחי אדמה, תקופה של מגשי סושי ותקופה של מאפים שמוכנים בתנור לוהט בצורה הכי טרייה שאפשר. מכל אלה צריכים לזכור כי האורחים לא באים לראות להטוטים באוכל, אלא לצאת מן האירוע כאשר הם שבעים מאוכל אשר נראה מגרה לעיניים ומריח נהדר לחוש הריח. לכן, חשוב לשבת עם שף פרטי אשר אמון על משימת הכנת המנות השונות כאשר יודעים מה הטעם הספציפי של קהל האורחים, ומשם להתקדם אל עבר כל מיני סוגים של מנות וקינוחים שיכבדו את מעמד האירוע וגם את כל אחד מן האורחים עם אוכל שלבטח יהיה כזה שיזכרו לטובה הרבה לאחר שהסתיים האירוע.

אודות שרון קורן