» מימון » תכנון נכון של הון בין דורי

תכנון נכון של הון בין דורי

כאשר יש הון רב שאותו צוברים באופן שמתרחש לאורכה של תקופה ארוכה או אפילו בצורה מפתיעה כמו במקרים של אנשים אשר זוכים בהגרלות שבהן יש סכום ניכר של כסף שעובר אל הידיים שלהם, צריכים לדעת כיצד לנהל את אותו ההון בצורה מיטבית וזאת על מנת להפיק כמה שיותר רווח לאורכה של תקופת חיים אחת.

מה קורה כאשר הסכום הוא כה משמעותי עד כי הוא יכול להספיק עם ניהול נכון גם עבור הדורות הבאים? במקרים שכאלה ישנו דגש עוד יותר דחוף לגבי הפיכת הכסף הקיים אל משהו שיכול לשמש בצורה נהדרת גם את הילדים והנכדים שלהם בעזרת תכנון נכון של המקומות בהם הכסף הזה נשמר. חברות כמו sigma מתמחות בתפעול של כספים שאותם רוצים לשמור לדורות קדימה, וזה אספקט שעליו לא תמיד חושבים.

 

מעבירים את זה הלאה

כאשר לאדם יש הון שאותו הוא מעוניין לחסוך, זה לא תמיד אומר כי הוא צריך כי חלק מן הכסף יהיה במצב נזיל וחלק אחר הוא מבקש לשמור אל התקופה של הפנסיה כי אם להביט עוד הלאה אל הזמן שבו הוא כבר יחדול מלהתקיים, סכום הכסף הזה שנותר יוכל הדור הבא להמשיך ולחיות חיים בצורה הכי נוחה שסכום כסף שכזה יכול לספק להם.

דבר זה אומר כי בעזרת תכנון יעיל של המקומות שבהם מניחים את הכספים הללו יכול להביא אל הגדלת הנפח הכספי והעברת הכסף הזה אל עבר הדורות הבאים עוד ועוד הלאה מבלי לאבד את הערך הזה של הכס, אלא בדיוק ההפך, להגדיל את הערך של הנכסים הללו ככל שהזמן חולף לו. חברות כמו sigma לוקחות את המבט הזה אל עבר העתיד ומנסות לארגן עד כמה שניתן את ההון הזה במקומות שצפוי להם עתיד מזהיר, ועם התשואות הצפויות הללו להפיק רווחים שמתרבים לאורכה של תקופה שהיא יותר מתקופת חיים אחת, אלא בהסתכלות יוצאת דופן אל עבר העתיד לבוא.

אודות שרון קורן