» בריאות » רואים יותר זכויות

רואים יותר זכויות

אצל אדם אשר בעל כל חמשת החושים ברמה סבירה, זה יכול להיות די ברור מאליו להתנהל בסביבה מוכרת ולא מוכרת בצורה הכי נוחה שיכולה להיות, כאשר בעזרת חמשת החושים הללו יודעים כיצד לנווט את הדרך אל עבר המסלול הכי רלבנטי בכל פעם מחדש.

היעדר אחד מן החושים הללו יכול להיות מגבלה די רצינית שאלי אולי יכולים להסתגל לאחר תקופת מה, אבל עדיין מדובר בפעולות אשר מתבצעות בצורה שיכולה להיות כזו שמצריכה שימוש בעזרים שהם לא בהכרח זולים, וכל הדברים הללו מצטרפים לכדי צורך אמיתי בסיוע אשר יכול להתקבל על ידי שורה של זכויות מיוחדות עבור אנשים עם צרכים מיוחדים. עבור אנשים בעלי לקות ראייה מדובר בהוצאה של תעודת עיוור שיכולה לעשות את כל ההבדל לטובה.

 

מקלים על החיים וההתנהלות בסביבה

אולי זה נשמע קצת אבסורד ללכת ולהצהיר כי מדובר באדם בעל לקות ראיה כאשר הוא יודע בצורה הכי ברורה שאפשר, וגם ניתן לראות כי הוא לא ממש יכול להתנהל בסביבה כמו כל אדם רואה אחר. אולם, לאחר שמסדירים את העניין הרפואי הזה בצורה הכי ברורה שאפשר עם בדיקות אשר נערכות בצורה יסודית ומקיפה על ידי רופאים במרכז רפואי מוכר לצרכים אלה, יכולים להתקדם אל עבר השגת אותה תעודת עיוור בצורה מהירה יותר וללא קשיים נוספים מעבר זה של החוש החסר.

עם שורה של הטבות אשר מסייעות להסתדר בצורה יותר עצמאית ויותר נוחה, כל אדם אשר נמצא בעל לקות בחוש הראייה יכול להתקדם אל עבר חיים הרבה יותר קלים בצורה משמעותית, ועם התעודה הם יכולים ליהנות מאותה זכאות חשובה במדינה שבה יש חשיבות רבה לסיוע בצורה של הנחות וסיבסודים שמשפרים את החיים.

אודות שרון קורן