» טכנולוגיה » מזהים את הכשלים

מזהים את הכשלים

העולם של התעשייה הוא עולם מאוד מורכב שבו כל חלקיק קטן שאיתו מבצעים את ההרכבה של השלם נבחן בהרבה יותר מזוג עיניים אחד, כאשר ישנו צוות שלם של אנשי מקצוע שכל תפקידם הוא לוודא כי השלב הזה שנמצא בין הידיים שלהם הוא כזה שיכול לעבור הלאה אל עבר השלב הבא של ההרכבה לקראת השגת השלם שעמד בהצלחה בכל מיני סוגים של מבחנים ובדיקות לאורכה של תקופה כזו או אחרת.

אולם, למרות כל הבדיקות הללו, אנחנו עדיין יכולים לראות כי תקלות הן דבר שעדיין מתרחש, כאן אותה פעולת FA יעילה יכולה לקבוע את הגורמים לכך ואת הדרכים למניעה של תקלות דומות בעתיד. מה בדיוק מאפיין אותה? קראו את הדברים הבאים.

 

מונעים כשלים מבעוד מועד

ישנו עולם שלם של הנדסה אשר חוקר את החלקים השונים של פריט מסוים מן הקטן ביותר ועד לחלק הגדול ביותר, ועם הבחינה המדוקדקת של כל אלה יחדיו מנסים לוודא ככל האפשר כי הכל נעשה בצורה תקינה ומדויקת ולא צפויות כל בעיות בהמשך הדרך לאחר שמשמישים את הפריטים הללו בתעשייה.

האם זה אומר כי השיטה של FA היא כזו אשר תבטיח מעל לכל ספק כי לא תהיה תקלה עם אחד החלקיקים? לאור תקלות שעדיין מתרחשות גם בדגם של פריט שנחשב בתור הכי מתקדם בעולם בתחומו, מעטות ככל שתהיינה הן מצריכות את הביקורת גם לאחר מכן על ידי פעולה של זיהוי הכשלים אשר גרמו לאותה תקלה שאולי לא תסייע למה שכבר יצא אל שימוש, אבל בהחלט יכול להצביע על בעיה שאותה אפשר לפתור הלאה וממנה להימנע בדגמים הבאים שהולכים להיות על קו הייצור בשנים הבאות.

אודות שרון קורן