» בריאות » אורתופדיה » לא חיים תחת לחץ

לא חיים תחת לחץ

לחץ הוא חלק בלתי נמנע מהחיים של כולנו, ולא משנה עד כמה ננסה להימנע ממנו החיים עצמם מביאים את הסטרס הזה לכל אדם במינונים שונים בהתאם למצב שלו. יש כאלה שעבורם הלחץ הוא אלמנט שהם חייבים להימנע ממנו בכל מקרה, מפני שזה רק יכול להוביל אל שורה של בעיות בריאות מסוכנות ולא נעימות שלאחר מכן כבר הרבה יותר קשה להחלים מהן, מאשר להתמודד עם שיטות מניעה חכמות.

במה מדובר? בפצעי לחץ, כאלה אשר נורים לאחר שאדם מבוגר מושאר במיטה שלו למשך שעות ארוכות שבהן הוא לא ממש יכול להניע את עצמו ממנה ובתוכה בכלל, או אדם אחר אשר נמצא ישוב על כסא גלגלים מבלי היכולת לזוז ממנו החוצה בשל חוסר שליטה בפלג הגוף התחתון. במקרה של השכיבה צריכים מזרון לפצעי לחץ במידה הנכונה, וכאשר נמצאים ישובים על כסא גלגלים, צריכים להתאים כרית לישבן על מנת להוריד את מפלס הלחץ הפיזי.

 

הסבל של פצעי לחץ

אנשים אשר לא ממש מכירים את הנושא הזה של פצעי לחץ לא ממש מבינים עד כמה מדובר בפחד מאוד גדול של אנשים אשר כבר יצא להם לחוות את הכאב והייסורים שמביאים פצעי לחץ, או כאלה אשר היו עדים לסבל של אחרים שלצידם הם היו בזמן הזה בתור מטופלים או בתור חברים ובני משפחה.

הטיפול הוא כזה אשר כולל חבישה מיוחדת בוואקום על ידי מכשיר ייעודי, כאשר בשילוב עם מתן של תרופה אנטיביוטית למניעה של זיהום דלקתי מתקדמים אט אט במשך תקופה של חודש עד להחלמה מלאה של הפצע/ים לחלוטין. מזרני ויסקו מאוד באים לעזרתם של אלה שחשופים לבעיה, ועם מזרון לפצעי לחץ היכולים לחיות חיים בריאים וטובים ללא כל חשש.

אודות שרון קורן