» אינטרנט » משתלם לעשות בית חכם יותר

משתלם לעשות בית חכם יותר

החידוש הכי מלהיב בשנים האחרונות הוא זה אשר הופך כל בית "פשוט" אל בית "חכם" לגמרי אשר יכול בעזרת אפליקציה או מכשיר אחד לשלוט בכל יתר המכשירים החשמליים של הבית, ובכך להעניק את הנוחיות ברמה הכי גבוהה שאיתה יכולים להחליט איזה מכשיר חשמלי יעבוד ולכמה זמן בדיוק, עם האפשרות להפיק יתרונות רבים מאותו שימוש אחד.

אחד הדברים אשר הרתיעו את הישראלי הממוצע מפני רכישה והתקנה של אמצעים ליצירה של בית חכם הוא המחיר שיכל די בקלות להגיע ולחצות את אזור עשרת האלפים, וכל עוד עבור בית חכם מחיר היה בטווח המחירים הזה ונותר עליו, לא מיהרו להיכנס אל העולם החכם הזה. אולם, נכון להיום המחירים ירדו בצורה די מכרעת, כך שיותר ויותר בוחרים להתקין בית חכם אצלם בבית. מהם הגורמים לשינוי הנהדר הזה? קראו הלאה.

 

למה המחירים של מערכות בית חכם ירדו

  • עלייה בדרישה – אנשים אוהבים את העידן המודרני מכיוון שהוא מאפשר להם לעשות הרבה יותר פעולות על ידי פחות ופחות מאמץ. מה יכול להיות יותר נהדר מאשר שתהיה קיימת מערכת חכמה אשר יודעת בדיוק מתי להדליק את הטלביזיה ולכבות את מדיח הכלים ללא התערבות של הדיירים בבית? לאחר שרבים התחילו להבין את הרמה הבלתי מתפשרת של חיים נוחים, גם הם הגדילו את הדרישה עבור מערכות של בית חכם על הסוגים השונים שלהן.
  • עליה בייצור – גם טלפונים חכמים היו כאלה שנרכשים רק על ידי כאלה שמוכנים להוציא עלות גבוהה, אבל עם הייצור ההמוני של טלפונים חכמים במחירים זולים, העניין של הוזלת בית חכם מחיר זול יותר הפכה את העסקה של שדרוג הבית למשהו זמין בצורה גבוהה יותר.

אודות שרון קורן