» בריאות » אורתופדיה » תנוחת ישיבה נוחה

תנוחת ישיבה נוחה

ישיבה היא דבר די מתבקש כאשר לא כל היום בני האדם נמצאים במסלול של הליכה ממקום אחד למשנהו. למעשה, נכון להיום ישנם אנשים אשר מבלים את הרוב המכריע של הזמן כאר הם נמצאים באותה התנוחה של הישיבה בגלל שהעבודה שלהם מצריכה ישיבה אל מול מחשב או אל מול הגה בנסיעה, או ישיבה בשעות של הפנאי אל מול טלביזיה לאחר שכבר יכולים לנוח מכל אותו יום העבודה אשר הסתיים לו סוף כל סוף.

בין כל אלה ישנם אנשים אשר לא יכולים לעשות דבר מלבד להישאר בפוזיציה של ישיבה בשל בעיה פיזית שלא מאפשרת להם לקום מן הכסא, ואם הישיבה הזו לא מתבצעת בצורה נכונה לאורכן של שעות ארוכות יום אחר יום, צפוי לו פצע לחץ בעכוז לצאת בשלב כזה או אחר. איך יושבים נכון? קראו הלאה.

 

לא בוחרים בצורה עצמאית

אולי זה נשמע די בנאלי לשבת כל היום כאשר יכולים להניע את הכסא ממקום אחד לאחר אבל לא ממש יכולים לקום ממנו בצורה עצמאית ולהפעיל את פלג הגוף התחתון של הגוף ללא סיוע, אולם, ישנה חשיבות מכרעת אל יצירה של ישיבה שאינה גורמת ליצירה של מצב של לחץ קבוע ומתמשך על החלק התחתון של הגוף.

מצב סטטי של ישיבה או שכיבה יכול די במהירה לבוא לידי ביטוי עם פצע לחץ בעכוז, אך לאו דווקא רק באזור הזה, מפני שאין כל התאמה בין הציוד שנרכש עבור האדם /שנמצא על המיטה שלו או על כסא הגלגלים, והחשיבות של רכישת הציוד הנכון היא מכרעת. זה חשוב שלא לבצע רכישה בצורה עצמאית כי אם להתייעץ עם אנשי מקצוע מיומנים מהתחום אשר יכולים להתאים בצורה ספציפית את הכסא, על חלקיו השונים על מנת למנוע מצבים כמו פצעי לחץ לא נעימים.

אודות שרון קורן