» משפחה » הורות » רגע לפני ספטמבר

רגע לפני ספטמבר

אנחנו כבר נמצאים במחצית אוגוסט ומרגע זה כבר הורים רבים מתחילים למעשה להיות עם הילדים שלהם בצורה מלאה משעות הבוקר, אלא אם מצאו בייביסיטר אן כל סידור אחר עבור ילדים שלהם כבר הסתיימו הרוב המכריע של הקייטנות, ולגילאים הקטנים באמת לא ממש יכולים לעשות דבר מלבד להנהיג ימים של חופש בין שני ההורים עד לסיומו של אוגוסט והחזרה אל המסגרת בה נמצאים הילדים במהלכה של השנה החדשה.

איך בדיוק יכולים להעביר את כל הזמן הזה מבלי לנסוע כל הזמן אל עבר הבריכה הכי קרובה, סרטים בקולנוע ושאר מקומות בילוי המיועדים בצורה ספציפית לילדים קטנים? לפעמים צריכים ללמד את הקטנים הללו כי גם בבית יש להם עולם שלם של משחקים, ואליו להוסיף טרמפולינה לחצר במבצע שרק שיכולה להועיל בהוצאה של אנרגיה לכל אחד מאלה.

 

מגיעים אל הישורת האחרונה

עבור ההורים שכבר לגמרי עייפים מן המחשבה כי כעת נמצאים בכמה השבועות שהם נטו עם הילדים מיועדת הפסקה הבאה. קודם כל חשוב להירגע ולהבין כי הזמנים הללו שבמסגרתם ניתן לצאת עם הילדים לכל מיני מקומות והרצון הזה שלהם לבלות עם ההורים הולכים להיעלם די מהר ככל שהם גדלים ומוצאים לעצמם חברים ועיסוקים משל עצמם.

דבר שני, הצבה של טרמפולינה לחצר במבצע באמת לא מצריכה הוצאה כספית גבוהה בהשוואה לכל הפעילויות שמתרחשות מחוץ לבית ולעולם אינן מסיימות עם כרטיסי הכניסה בלבד…הכנה מראש של הימים עם הפעילויות הספציפיות עבור כל יום ויום יכולה לקדם את ההורים והילדים אל עבר תחילת ספטמבר בצורה מהירה ומלאה בעייפות, אבל גם בהנאה צרופה של פעילות שתישאר בתור זיכרון בלבד לאחר שכבר אלה יכולים להישאר לבד ולהעסיק את עצמם בגילאי העשרה.

אודות שרון קורן