» בריאות » לא נכנסים ללחץ

לא נכנסים ללחץ

רק אדם אשר נמצא במצב סטטי של ישיבה מבין את ההבדל התהומי במצב הבריאות ואת כמות תשומת הלב שצריכים להעניק לגוף על מנת לוודא שלא יוצרים בעיה שממנה יהיה מורכב למדי לצאת לאחר מכן. אחת הבעיות הבריאותיות שאליהן חשופים אנשים אשר אינם מרבים לזוז וטווח התנועה שלהם מוגבל בשל בעיה בריאותית מסוג מסוים היא היווצרות של פצעי לחץ, כאשר ברגע שאלה נוצרות שוקלים מראש למה לא בוצע שימוש עם אביזרים כמו כרית לפצעי לחץ שהיו יכולים לסייע במניעה.

 

מתי הפצעים מופיעים

היווצרות של פצעי לחץ אפשרית רק ברגע בו המצב הזה של השכיבה או הישבה בצורה קבועה אינה נתמכת על ידי אמצעים אשר יכולים לתרום בצורה מאוד טובה למחזור הדם ולשחרור הלחצים שנוצרים בצורה די טבעית כאשר נמצאים בכל סוג של מנח באופן שמתארך לו למשך שעות ארוכות של היום והלילה. מה יכולים לעשות על מנת להימנע ממצב של פצעי לחץ שהם מאוד כואבים והטיפול בהם הוא ארוך ולא נעים? חלק מן הטיפול הוא במניעה והיכרות מעמיקה עם כל מה שיכול לתרום לחיים בריאים גם לאלה שסובלים מבעיה שאינה מאפשרת להם לקום מהכסא וללכת בכוחות עצמם.

 

איך מטפלים בהם

על מנת שחוסר טיפול לא יהפוך את הפצעים הפתוחים הללו אל מקורות אפשריים של זיהום הפתרון הכי יעיל הוא על ידי מניעה והצבה של כרית לפצעי לחץ במקומות הרלבנטיים שבהם יש מיקוד של לחץ. הטיפול לאחר שכבר נוצרו הפצעים הוא על ידי תזונה נכונה, שינוי מנח החולה וחבישה בצורה ואקום היכן שנוצרו הפצעים באמצעות מכשיר ייעודי לשיפור זרימת הדם ושאיפה של ההפרשות החוצה מן הפצע.

אודות שרון קורן