» פנאי » הפתרון המושלם

הפתרון המושלם

התחבורה הציבורית בישראל לא מתקדמת לשום מקום ואנחנו נאלצים להחזיק רכב פרטי, אז למה לא לנסות לחסוך עלויות ולעזור לכדור הארץ על הדרך?

                                 

אנחנו חיים במדינה אוכלת יושביה. על הכל אנחנו רבים ושום דברים לא מסתדר. בישראל יודעים לחשוב על פתרון לכל דבר שאתם מסוגלים (ולא מסוגלים) לחשוב עליו, אבל כזה נוגע למדינה שלנו אנחנו תמיד מגלים שהביצוע הרבה יותר קשה ממה שחשבנו.

 

אחת הבעיות הגדולות שיש לנו במדינה, ומשום מה אנחנו לא מצליחים למצוא לה פתרון, הוא נושא התחבורה הציבורית שתמיד נראה כאילו הוא לא מתקדם לשום מקום. כנראה שגם במקרה כמו זה של הרכבת הקלה, שם העבודות מתקדמות כמתוכנן, לא תמצא הרבה אנשים שיאמינו שזה יסתיים בזמן או יעניק פתרון הולם לבעיות התחבורה בגוש דן.

 

רק פתרון אחד

אם אתם גם לא שומרי שבת אז הבעיה שלכם חמורה שבעתיים. אם במהלך השבוע אנחנו יכולים ליהנות מתחבורה ציבורית (כן, המילה ליהנות באמת לא ראויה כאן) מקרטעת, מרגע כניסת השבת האפשרויות שלנו מתחילות ונגמרות במוניות ספיישל שעלותן מרתיעה אפילו אנשים שמרוויחים סכומים יפים מאוד.

 

אנחנו יודעים שזה לא אידיאלי, אבל במציאות הנוכחית אין מנוס מלהחזיק רכב פרטי. ואם כבר רכב, אז לפחות שיהיה רכב היברידי שיוריד לנו את ההוצאות הגבוהות ממילא. העלות הראשונית, ההוצאות השוטפת, ביטוח הרכב שיקר יותר מבכל מדינה מודרנית והדלק. שלא נתחיל לדבר על הדלק.

 

לא את כל העלויות רכב היברידי יכול לצמצם, אבל את עלויות הדלק הוא בהחלט יכול להוריד. כי עם רכב היברידי אתם יכולים להתעלם מהחדשות שמעדכנות על מחירי הדלק המעודכנים, כאילו היינו ספקולנטים בשוק הנפט. הגיע הזמן להתקדם.

 

 

גם המדינה כבר הכירה ביתרונות של רכב היברידי למשק. היא אפילו נותנת הנחות באגרות הרישוי הגבוהות ומעודדת שימוש ומעבר לרכבים היברידיים בעיקר כדי להוריד את זיהום האוויר מהכביש. אז מתי בפעם האחרונה היתה לכם הזדמנות לעשות משהו טוב גם עבורכם וגם עבור כדור הארץ?

אודות ארנון פרידר