» קניות » צרכנות נבונה » קנייה על גלגלים

קנייה על גלגלים

קניית רכב היא קנייה משמעותית מאוד בחייו של אדם. לכן, חשוב מאוד לבצע סקר שוק, ואף לשקול להיעזר בתוכנית מימון רכב שניתנת על ידי סוכנות או הבנק

בחייו של אדם ממוצע יש לרוב שתי רכישות משמעותיות. האחת, המשמעותית ביותר, היא רכישה של דירה, והשנייה היא רכישה של רכב. בשני המקרים, לאדם הממוצע אין מספיק כסף זמין כדי לבצע את הרכישה והוא צריך עזרה. לעיתים, אנשים מקבלים מתנות ועזרה ממשפחה וחברים, אך לרוב, הם ייאלצו לקבל הלוואות.

ברכישת דירה אנשים לוקחים משכנתא שתרוץ איתם ב-30 השנים הקרובות, ובמקרה של רכישת רכב, אנשים יכולים להיעזר בתוכנית מימון רכב באמצעות סוכנות או באמצעות הבנק. האינטרס של סוכנויות המכוניות היא שתקנה את הרכב, שכן כל עסקה, של קנייה או מכירה של רכב, היא לרוב טובה להם. לכן, הם יציעו תוכנית מימון רכב ללא עמלות וריביות, רק כדי לעזור בביצוע העסקה. חשוב מאוד לקרוא את האותיות הקטנות כאשר לוקחים כל הלוואה, ובמיוחד הלוואת מימון רכב באמצעות סוכנות או בנק.

קניית רכב היא אינה עסק קל והיא מתחילה עם המון מחקר וסקר שוק. לכל אחד יש צרכים שונים ואנשים עם ילדים לא יקנו רכב קטן, כמו שאדם שאוהב לטייל בשטח לא יקנה רכב ספורטיבי, אלא רכב שטח חזק ועמיד. קנייה של רכב צריכה לעבור הרבה מחשבה עד שמוצאים את האוטו הנכון. לעיתים, האוטו הנכון נמצא מעבר למגבלת התקציב שלנו ואז צריך למצוא את דרך המלך, שמגיעה בדרך כלל דרך עזרה ומימון.

לבדוק נספחים ואותיות קטנות

 

לאחר שקונים את הרכב, העלויות עלולות להשתנות שכן תקלות ברכב מתרחשות כל הזמן, באשמת או לא באשמת בעל הרכב. לכן חשוב לחשוב גם על הפן הזה כשבאים לקנות רכב. חשוב מאוד לא להגזים ולא לקנות רכב שנמצא הרבה מעבר לתקציב, וגם אם מחליטים לקחת מימון רכב יש לבדוק את כל הנספחים והאותיות הקטנות, כדי לוודא שאתם אכן מקבלים עסקה טובה.

אודות ארנון פרידר