» בידור ותרבות » נשף הסיום בגרסת אמריקה

נשף הסיום בגרסת אמריקה

רבים מאתנו ראו בהנאה גדולה את סרטי הקולג'ים והתיכונים בארה"ב, הסיטואציות שקורות שם הם כמובן מאוד קיצוניות, אך עשו חשק לרובנו לזכות גם בנשף סיום כמו בסרטים. בשנים האחרונות נשפי הסיום הגיעו אלינו, והגיעו בגדול

כמו דברים רבים שאנחנו מייבאים מהתרבות האמריקאית, בני ובנות ישראל החליטו לאמץ גם את תרבות נשפי הסיום. מזמן לא מדובר רק במסיבת סיום גדולה עם שם מפוצץ, נשף הסיום הובא מארצות הברית על כל ההמולה שמסביב. אמנם יש לנו עוד דרך לעבור, כדי להגיע לרמת השכלול שהאמריקאים הכניסו לנשפים, אך אנחנו בדרך הנכונה לשם.

הכנות ליום הגדול

ככל שמתקרב סיום שנת הלימודים של כיתה י"ב, המחשבות של הצעירים נודדות בין למידה לבגרויות לבין נשף הסיום, אם נודה על האמת כנראה שהחלק השני קצת יותר מעסיק את מחשבותיהם. זה מתחיל בחלוקה לזוגות, מרגע ההכרזה על יום הנשף, הצעירים מתחילים להסתדר זוגות זוגות, כדי לא להגיע למסיבת סיום לבד.

לאחר בחירת בן או בת הזוג, נכנסים הצעירים לטירוף הלבוש. הם דנים ומתלבטים מה ללבוש לנשף הגדול, שהפך ממש לרגע קריטי בהתבגרותם של בני הנוער. לאחר ההתלבטות הגדולה וההחלטה על הלבוש, הצעירים מתלבטים האם להגיע באמצעות רכבם הפרטי, או האם לעשות זאת בגדול ולהגיע כמו בסרטים. כיום לוקחים על השכרת לימוזינה מחיר ששווה את הקלאסה.

לראות ולהיראות

נשף הסיום לא שונה בהרבה ממסיבות אחרות, שהצעירים נוהגים לפקוד בסופי שבוע, אך האירוע החשוב, סיום הלימודים, מטעין משמעות גדולה יותר. לכן גם ההגעה לאירוע, וגם צורת ההופעה חשובות כדי להשאיר זיכרון טוב משנות התיכון. אולי הצעירים משלמים על השכרת לימוזינה מחיר גבוה יחסית, אך זה משיג את תשומת הלב, שצעירים כל כך רוצים למשוך.

 

 

אודות ארנון פרידר