» טכנולוגיה » לראות את העולם טוב יותר

לראות את העולם טוב יותר

מנקי חלונות רובוטיים כבר נמצאים בשוק ועתידים להשתלט על הבתים בדיוק כמו שואבי האבק הרובוטיים. העתיד כבר כאן

בכל בית יש שני דברים מרכזיים אותם אנשים ירצו לראות נקיים – הרצפות והחלונות. מרבית הבית מורכב מרצפות וחלונות ולכן, אם נשאיר אותם נקיים, זה ייראה כאילו הבית נקי, גם אם הוא לא מצוחצח בצורה מושלמת. יש הרבה דמיון בין רצפות וחלונות – גם מבחינת המשטח השטוח, החומרים השונים מהם הם עשויים וצורת הניקוי שלהם. ההבדלים הם מבחינת המאונך והמאוזן והעובדה שהזכוכיות של החלונות הן שבירות יותר מהרצפות.

לאחר ההצלחה הגדולה מאוד של שואבי אבק רובוטיים לרצפה, הבינו החברות שהשלב הבא הוא לייצר מנקי חלונות אוטומטיים. אנשים מתעצלים יותר לנקות את החלונות, מכיוון שזה יותר קשה מאשר לנקות רצפה. צריך יותר להיזהר, צריך לטפס, ולהשתמש בחומרים מיוחדים הן בחומרי הניקוי עצמם והן באמצעי הניקוי (מטליות ועיתונים). לכן, נראה שבקרוב מאוד, נראה בכל בית גם מנקי חלונות רובוטיים.

יש כמה סוגים של מנקי חלונות רובוטיים בחנויות, אך הסוג הבולט ביותר הוא אקווקס הסיני. מדובר ברובוט די כבד ומסיבי, שמסוגל להיצמד להרבה סוגים של חלונות, זכוכיות ו-ויטרינות, ולייצר ניקוי איכותי ללא מגבלת עובי. הרובוט, כמובן, אינו מייצר נזקים וההידבקות שלו לחלון היא על בסיס ואקום בלבד, כך שאין מה לדאוג משריטות.

צועדים קדימה

 

העולם הטכנולוגי ממשיך לצעוד קדימה וישנם עוד ועוד רובוטים אשר מבצעים פעולות שחוסכות לנו מאמץ. הבתים החכמים נכנסים בצורה חזקה לשוק ובקרוב לא נצטרך כמעט לקום מהכסא כדי לבצע פעולות של תחזוקה יום יומית. אקווקס הוא אחד מהמכשירים הללו שיגדירו אותם בעתיד כפורצי הדרך. מכשיר שלקח את העבודה הקשה של ניקוי החלונות והפך אותה לפעולה יום יומית שנעשית בלחיצת כפתור ובלי מאבק פיזי ומכאיב. התקדמו לעתיד ורכשו אקווקס כדי שתוכלו לראות את העולם טוב יותר תרתי משמע.

אודות ארנון פרידר