» פנאי » מטיילים בישראל בלי לשבור תכנית חיסכון

מטיילים בישראל בלי לשבור תכנית חיסכון

עד היום טיולים ארוכים ברחבי הארץ חייבו בלינת שטח או לחלופין בלינה בבית הארחה כלשהו. אולם כיום, ממש כמו בחו"ל, השכרת קרוואנים הולכת ותופסת תאוצה, כך שניתן לטייל בנוחות מבלי להיכנס להוצאות כבדות למדי

מטיילים מנוסים יודעים שהדרך הטובה ביותר להכיר שטח לעומקו, לחוות את החוויה בדרך העוצמתית ביותר ולפגוש באנשים מעניינים – היא דרך הרגליים בלבד, לאורך שהות ארוכה. לעתים מדובר במסלולים קצרים המשולבים זה בזה, ולעתים מדובר בטרק ארוך במיוחד. טיולים מסוג זה מוכרים ברחבי העולם, ויש כאלו שמיישמים זאת גם בישראל.

כדי להתנהל לאורך זמן בשטח ישנם הבוחרים בלינה באוהל או לעתים אף בבתי הארחה מסוגים שונים. דרך נוסף שנפוצה בחו"ל היא השכרת קרוואן. במדינות רבות קיימים חניונים רבים המאפשרים לקרוואנים לחנות בהם והם אף מספקים חיבור למים ולחשמל. בישראל לעומת זאת, התופעה עדיין בחיתוליה. אנשים רבים עדיין מעדיפים את שיטות הלינה הישנות במקום לבחור בדרך שתקנה להם ניידות, גמישות ונוחות מרבית בשטח עצמו.

לטייל בלי לקרוע את הכיס

אחד היתרונות המשמעותיים של טיול באמצעות קרוואן הוא סוגיית המחיר. חיפוש מהיר של רצף המילים – השכרת קרוואן בישראל מחירים – מעלה פרט ללינת שטח באוהל, אפשרות זו נחשבת לזולה יחסית לנוחות שהיא מקנה למטייל. בעוד שרבים מנהלים משא ומתן עם בתי ספר שדה ובתי הארחה שונים, השימוש בקרוואן מספק איכות חיים בשטח, כמו מיטה נוחה, מטבח ואפילו מקלחת. ברוב המקרים, הקרוואן נגרר באמצעות כלי רכב נוסף, מה שמאפשר גמישות מוחלטת בתכנון הטיול וניהולו.

אותו החיפוש אחר השכרת קרוואן בישראל מחירים – יספק רשימה של חברות ישראליות שכבר הבינו את הפוטנציאל בתחום. החברות הללו מתמחות בדגמי הקרוואנים השונים ויודעות להתאימם לאופי הטיול ולזהות המטייל. כך למשל יותאם קרוואן גדול המספק יותר שירותים למשפחות מטיילות, בעוד שמטיילים בודדים יוכלו ליהנות מקרוואן קטן יותר בו דגש יותר נרחב על מתן פרטיות ואפשרות להתבודד בביטחון בחיק הטבע. כמו כן, חברה מנוסה בתחום תעסוק ברישוי הקרוואן ותספק הסברים למטיילים כיצד להתנייד עמו בבטחה.

 

אודות ארנון פרידר