» בניה ושיפוצים » בונים פרגולה? כך תעשו את זה נכון

בונים פרגולה? כך תעשו את זה נכון

לא מנצלים את החצר בשל מזג האוויר? פרגולה היא הפתרון המושלם עבורכם. כל הדברים שצריך לחשוב עליהם רגע לפני שאתם בוחרים את המבנה החדש לגינה שלכם

בעלי החצרות הפרטיות בישראל יודעים שאין שום אפשרות ליהנות מהן ללא פתרונות הצללה. רבים מהם מבינים כי פרגולה היא דבר הכרחי בחצר שלהם, ולא מסתפקים בפתרונות זולים יותר כמו בדים וסככות ארעיות. פרגולה היא למעשה מרכיב נוסף בבית הדורש בנייה ותכנון לצד שאר עבודות הפיתוח בגן.

בזמן שרבים טועים להתייחס בתחילה לעיצוב הפרגולה, הדבר הנכון לעשות הוא להתחשב תחילה בחומרים ממנה היא עשויה. על אף הטענות לפיהן "אין חורף בישראל", חשוב לזכור כי בשנים האחרונות עונות החורף התאפיינו בסערות חזקות לפרקי זמן קצרים, הכוללות רוחות עזות, גשמים, ולעתים גם שלג וברד. בבוא האביב, הטמפרטורות הנמוכות יחסית מפנות את מקומן לסופות אבק, טמפרטורות גבוהות ותנאי לחות משתנים בהתאם לאזור המגורים.

השינויים הקיצוניים במזג האוויר עשויים להשפיע על יציבות הפרגולה, ובנוסף על עמידותה לאורך זמן. חומרים רבים יחייבו בתחזוקה שוטפת של הפרגולה מדי עונה, בעוד שאחרים דורשים יחס אחת לעונה בלבד. אנשי מקצוע מנוסים, יודעים כיצד להתאים את חומר הבנייה לבית הלקוח בהתאם לאזור מגוריו.

להשתלב במבנה, להיטמע בנוף

עניין נוסף הדורש את תשומת לבם של הלקוחות הוא אופן ההצללה. העיקרון המנחה הוא המטרה שלשמה מתבצעת הבנייה. אם מדובר במתן צל, הרי שישנם פתרונות יצירתיים למדי המאפשרים כניסת אוויר גם מחלקה העליון של הפרגולה. לעומת זאת, באזורים שונים מעדיפים כי חלקה העליון יהיה מכוסה לחלוטין כך שניתן יהיה להתגונן מפני הגשם.

השלב האחרון, ואולי המהנה ביותר לפני הבנייה, הוא עיצוב הפרגולה. אחד העניינים שחשוב לייחס להם חשיבות הוא כמובן העובדה כי הפרגולה חייבת להשתלב באווירה ובנוף הכללי, ולא להפריע לו. בצימרים ובמוקדי הארחה יש לכך חשיבות יתרה, משום שלרוב הם משתלבים בתמונת נוף רחבה יותר, וחסימתו עלולה לפגום בהנאת האורחים. בנוסף יש לייחס חשיבות לכך שמדובר במעין המשך של המבנה המרכזי וכדאי לשמור על המשכיות.

אודות ארנון פרידר