» בניה ושיפוצים » הרווח הוא של האזרח

הרווח הוא של האזרח

חוק הפרגולות, שיצא בשנת 2014, קובע שלא כל תוספת או בנייה ביתית מחייבת את אישור הרשות המקומית. הבירוקרטיה נמנעת והאזרח הוא זה שמרוויח

הדעה הרווחת בציבור היא שכל תוספת או בנייה בתוך הבית דורשת אישורים מהרשות העירונית. מרבית האנשים נרתעים מהבירוקרטיה או בוחרים בדרך של בנייה ללא אישורים, שבהרבה מקרים נגמרת בקנסות גדולים. עם זאת, חוק אשר יצא בשנת 2014 מקל מאוד על הבנייה התוך ביתית ועל סגירת פרגולה ופרויקטים דומים.

חוק הפרגולות מאפשר לבנות ולבצע פרויקטים קטנים וביתיים ללא צורך באישור הרשות וללא צורך בהליכים בירוקרטיים. סגירת פרגולה מעולם לא הייתה פשוטה יותר והאפשרות לשים סוכך מעל הפרגולה וליצור פתרון הצללה פונקציונאלי או לנוי בקלות.

החוק נתון לפרשנות ולכן כדאי לקרוא ולהבין אותו היטב לפני שמתחילים לבנות. חוק הפרגולות ברור מאוד לגבי אילו שיפוצים ניתן ואסור לעשות ולכל כל שיפוץ קטן בעיניכם הוא שיפוץ קטן בעיני החוק. מטרת החוק היא כמובן להקל כל האזרח ועל העומס ברשויות בכל הנוגע לקבלת ואישור בקשות בנייה כאלו ואחרות. אגב, חוק הפרגולות גם קובע זמן קצוב בו הרשות המקומית מחויבת להחזיר לכם תשובה לגבי בקשתכם.

חם או קר

אנשים רבים מחפשים לסגור את הפרגולה הביתית כדי להאריך את זמן הישיבה בחוץ. מזג האוויר בישראל קיצוני ואינו יציב ולעיתים הפרגולה אינה מנוצל מכיוון שחם או קר מדי בחוץ. סגירת הפרגולה תאפשר פתרון הצללה מפני השמש ומחסה מפני הגשם. אנשים רבים רוכשים בית פרטי בגלל הישיבה בחוץ ולא תמיד זה מנוצל כראוי.

סגירת פרגולה נעשית בדרך כלל על ידי סוככים חשמליים. הסוככים הללו לא רק מהווים אלמנט פונקציונאלי נוח, אלא הם גם עשויים מחומר חזק כמו אלומיניום שיכול לעמוד במזג האוויר הישראלי. בנוסף, הסוככים הללו מעניקים תוספת יופי ואף יכולים להעניק למקום מראה חדש ומחודש, ולהעלות את ערך הנכס תוך כדי שיפור הנראות.

אודות ארנון פרידר