» בריאות » קורס עזרה ראשונה בראש ובראשונה בשבילכם

קורס עזרה ראשונה בראש ובראשונה בשבילכם

נכון שבדרך כלל נהוג לחשוב שקורס עזרה ראשונה נועד קודם כל כדי לשרת לכם ככלי להעניק סיוע רפואי ראשוני לפצוע בשטח עד להגעת הצוותים הרפואיים אבל קורס כזה הוא קודם כל בשביל שתקבלו ורק אחר כך בשביל שתתנו.נכון שיש כאלו שעושים זאת כדי נטו שיהיה להם כלים לעזור לקרובים שלהם, ללקוחות שלהם או לאנשים באופן כללי אבל הכי חשוב זה שבסופו של דבר אתם הופכים לאנשים טובים יותר ושקטים יותר מה שאומר שאתם המרוויחים הגדולים ביותר מקורס שכזה.

 

קורס עזרה ראשונה הוא קורס שיכולים לעשות במסגרת התפקיד אבל יכולים גם לעשות אותו כל אזרח שרק חפץ בכך מפני שרוב החברות מעבירות קורסים גם לאזרח הממוצע בכל גיל כמעט. יש מגוון קורסים גדול ויש גם קורסים מותאמים אישית במיוחד לצרכים שלך. יש כאלו שנחשבים קצרים ומתומצתים שיכולים לשמש גם כקורסי רענון לכאלו שכבר עברו את הקורס המורחב בחיים שלהם ורק רוצים אישור על תעודת רענון או באמת בסך הכל לרענן את החומר ויש את אלו שלא מעוניינים לעבור את הקורס המורחב או לא מסוגלים להתרכז יותר מדי ורוצים לעבור את הקורס הקצר וכן לדעת את המינימום בנושא לפחות.

מה לומדים בכל קורס עזרה ראשונה בדרך כלל?

אמנם יש הבדלים בין כל קורס עזרה ראשונה ויש כאלו יותר מתקדמים ויש כאלו שהם יותר בסיסיים אבל ברוב המקרים יעברו על הדברים הבאים, בין אם יותר זמן ובין אם פחות:

לומדים בדרך כלל על אנטומיה ופיזיולוגיה של גוף האדם, מצבים של חוסר הכרה בין אם נגרמו מבעיות נשימה, בעיות לב או מכל סיבה אחרת, עוברים על סכימת ההחייאה בילד ובמבוגר כולל תרגולות שכוללות שימוש במכשירי החייאה, הנשמות, עיסויים, סילוקם של גופים זרים, לומדים על טיפולים בפציעות נפוצות ומיוחדות, איך לעצור שטפי דם, טיפול מפגיעות מבעלי החיים טיפולים בטראומות.

כמובן שניתן לעשות התאמות מדויקות עבור לקוחות שונים וקהל היעד יהיה בדרך כלל לעובדים בכל מני מחלקות של בטיחות, לעובדי חברות הביטוח, לנהגים של רכבים ציבוריים, עובדים של מוסדות ממשלתיים ואקדמיות ועוד.

איפה לומדים קורס עזרה ראשונה?

קורס עזרה ראשונה אפשר להזמין ממספר חברות. את הקורס מומלץ להזמין מחברה שיש לה מתחם גדול עם חנייה מסודרת כדי שיהיו לכם כמה שפחות תירוצים לא להגיע, כמו כן כדאי לעבוד עם חברה שמציעה שירותים נלווים מלבד הקורס כמו קורסי החייאה, כמו רכישת ציוד רפואי כמו תיקי עזרה ראשונה ובכלל חברה שיש לה ניסיון ממשי בהענקת סיוע רפואי ראשוני לאנשים כי רק בחברה כזאת תוכלו ללמוד לא רק מהתכנים התאורטיים הנלמדים בכל קורס עזרה ראשונה שהיא תציע אלא גם ללמוד מהניסיון של המדריכים שהוא לבדו לפעמים שווה יותר מכל הקורס.

 

בשביל לקבל את התמונה השלמה מומלץ גם לרכוש תיק עזרה ראשונה מאותו המקום ואולי אפילו לעבור חלק מהתרגולים בקורס ביחד עם התיק. דברו על כך עם החברה איתה אתם במגעים.

 

אודות מגיש העזרה האחרון

אני כותב וגם יודע על מה אני מדבר בכל הקשור לעזרה ראשונה