» יהדות » שיער מטופח גם לשומרות מצוות

שיער מטופח גם לשומרות מצוות

נשים אוהבות להיות בעלות מראה מטופח. גם יהודיות הן מטופחות בכל הנוגע למראה החיצוני, ולמרות כל הדרישה לצניעות, אישה עדיין רוצה להיות בעלת מראה נעים שיהיה טוב לסביבה וטוב לבעלה.  איך אישה נשואה בעולם הדתי מנווטת בין דרישות הדת לבין עולם הטיפוח הנשי? קראו הלאה.

מצוות כיסוי שיער

נשים מצוות לכסות את השיער שלהן ולהישאר בעלות מראה אשר מצניע את השיער בצורה הכי טובה שאפשר. מתוך כך נולד לו השימוש במטפחת אשר בעזרתה מכסות הנשים הדתיות לאחר החתונה שלהן את כל השיער בצורה יעילה. עם הזמן צמח לו פלג של נשים אשר לא הסתפק בשימוש במטפחות הללו וביתר הכיסויים אשר התפתחו עם זניחת המטפחת הישנה וכניסה אל עידן של כיסויים מבדים שונים נוצרה לה. בין כל אלה עלה השימוש בפאות, כאשר גם אלה השתנו לבלי היכר מן הרגע בו האישה הדתייה הראשונה הניחה פאות למראה צנוע, ועד לנשים של היום אשר שומרות על המצווה עם הנחה של פאה שנראית שונה בצורה בולטת ביותר. עד כמה המראה של הפאות הללו השתנה? מדובר בשלל של דגמים אשר עשויים להם מכל מיני סוגים של חומרים החל משימוש בשיער אמיתי ועד לשימוש בשילוב של שיער סינטטי לשיער אמיתי.

שומרים על מראה מטופח

 

השמירה על המצווה בסופו של דבר הגיעה להסכמה של הרבנים אשר הבינו את הלך הרוח של הנשים הדתיות אשר רוצות לשמור על הציווי לאחר החתונה של הסתרת השיער האמיתי, מבלי להרגיש שהן לא נשיות לרגע אחד כאשר הן הולכות בפרהסיה. השימוש בפאה מאפשר יצירה של פאה שמתאימה בצורה נהדרת אל המראה של כל אישה בצורה פרטנית כאשר העלות של פאה מותאמת יכולה להגיע למחיר גבוה ביותר, אבל אישה שחפצה בשמירה על מראה נשי הולם לאירועים ולימי חול תמיד תקפיד ברכישה של פאות איכותיות. 

אודות שרון קורן