» בניה ושיפוצים » יותר דירות בפחות שטח

יותר דירות בפחות שטח

השטחים העירוניים הגדולים הם כאלה אשר בצורה די טבעית יותר אנשים נמשכים אליהם בשל כל מה שהם מציעים מבחינת שירותי בריאות, שירותי תעסוקה, שירותי חינוך אבל כל זה לא ממש בא לידי ביטוי כאשר מחפשים אחר דירות ומגלים כי יוקר המחיה בא לידי ביטוי בצורה ניכרת במחירי הדירות שמרקיעים לשחקים ומקומות האדמה הפנויה עבור הקמת בנייני מגורים שרק הולכים ונעלמים. מה הפתרון?

פתרון יעיל למצוקת דיור

אחד הפתרונות שעלה בשנים האחרונות הוא כזה אשר מציע פעולה של פינוי בינוי. מה זה אומר בפועל? שבניינים מיושנים שאינם מציעים יתרונות מלבד דיור ברמה הכי בסיסית שאפשר עבור הדיירים פשוט נמחקים בצורה מוחלטת, ולאחר שמפנים את הדיירים אל מקומות דיור זמניים עד אשר הבניין יהיה מוכן מתחילים בעבודת שבניית מקומות מגורים רבים מכפי שהיו במבנה המקורי. דבר זה מאפשר להרבות ביחידות דיור בשטחים עירוניים שכאלה מצד אחד, ולהחזיר את הדיירים אל בניין שהוא הרבה יותר עדכני עם כל מה שדייר צריך עבור חיים באיכות גבוהה  יותר. פרויקטים שכאלה כבר מבוצעים בהצלחה רבה על ידי יסקי אדריכלים וחברות דומות בכל רחבי הארץ, והתוצאות נראות היטב בשטח עם מבחר יותר רחב של דירות למכירה באזורים עירוניים מבוקשים.

אומרים שלום לרכבת

 

הבנייה של פרויקטים מסוג פינוי בינוי פעילה בעיקר באזורים העירוניים אשר בהם ישנם בנייני רכבת ארוכים שגם אינם מוסיפים לנוף העירוני בשל היותם מאוד מיושנים, אלא גם הרבה בשל היותם כאלה שמבזבזים שטחים נרחבים שבהם אפשר להקים כמה בניינים רבי קומות לאוכלוסיה חדשה שתעבור אל המקום. מחיקת התשתית הגרועה והמסוכנת למגורים מאפשרת לחברות כמו יסקי אדריכלים להביא את החזון המודרני פעם אחר פעם אל השטח העירוני שעונה בצורה טובה יותר על הדרישה לרכישת דירות בו.

אודות שרון קורן