» בניה ושיפוצים » עושים עסקים גם בחורף

עושים עסקים גם בחורף

אין כמו החורף. הוא ממלא לנו את הכנרת במים, מחיה את עולם הטבע ומכניס לנו את התחושה הנעימה שכיף להיות בבית, אבל זה גם כיף לדלג בין השלוליות ממש כמו ילדים קטנים. מה פחות כיף? לגלות כי הבקשה עבור ההתקנה המיוחלת של הפרגולה עדיין מתמשכת לה מפני שזו פרוצדורה שכרוכה באישור הרשות המקומית. למה צריכים את זה בכלל? קראו הלאה.

סגירה נוחה לעונת החורף

בחורף העסקים שאין להם את האפשרות לארח את הלקוחות שלהם מכיוון שחלק ניכר מהמקום הוא אינו מקורה בצורה טובה, הם למעשה מפסידים כסף רב במונחים של לקוחות שיכלו ליהנות מהשירות במידה ואכן הייתה קיימת סגירת פרגולה יעילה שמגנה מפני הקור והגשם. לפחות לעונה של החורף. אם עושים חשבון מהיר מגלים כי מדוב בהפרש מאוד משמעותי של רווחים שיכולים להיות לזכות העסק, וכאשר מסתכלים על ההשקעה שצריכה להתבצע עבור ההתקנה של הסגירה הזו, מבינים כי מדובר בתהליך שהוא כבר לא ארוך טווח ומצריך פרוצדורה ארוכה ומסובכת מול הרשות המקומית. הרבה בזכות חוק הפרגולות. לא ידעתם?

לא צריכים היתר מהרשות מקומית

 

בעבר, לפני שנכנס לתוקף חוק הפרגולות כל תהליך של בניה אשר התבצע בבית או בשטח פרטי, אפילו אם מדובר בבניה פשוט וקלה, עדיין היה מחויב לעבור דרך הרשות המקומית שאליה משויך המבנה על מנת שזו תוכל לאשר אותו או שלא לאשר אותו. מה היה קורה בפועל? אנשים היו ממתינים במשל תקופה מאוד ארוכה, חודשים על גבי חודשים רק על מנת לקבל אישור של סגירת פרגולה לחורף. כיום, יש סגירות שכלל אינן מצריכות את האישור של העירה, וגם אם אכן כך, עדיין הורדת העומס בנושא זה הביאה לעבודה הרבה יותר מהירה ויעילה אשר יכולה להביא לאישור הנדרש בצורה שחוסכת זמן יקר לכל אדם שפנה בבקשה שכזו.

אודות שרון קורן