» עסקים » יוצאים אל דרך עצמאית

יוצאים אל דרך עצמאית

זו בהחלט הרפתקה מאוד מורכבת לפתוח תיק של עצמאי. בעוד בתור שכירים הרבה מאלה מתרחש ללא ההבנה שלנו, כאשר הולכים אל דרך עצמאית מתחילים להבין את העבודה הרבה אותה משקיע בעל עסק עצמאי.

מגיעים לכדי החלטה

הכניסה אל דרך עצמאית היא לא דבר שמבצעים ללא שקילה של העניין בכובד ראש במשך תקופה לא קצרה אשר לאחריה מגיעים אל התובנה הבלתי נמנעת שיש את כל הלכים לקראת עבודה עצמאית ויש אפילו את הרעיון הנהדר הזה שצפוי לעשות אתכם עצמאים ומאושרים. החלטתם לפתוח חנות לצעצועים? אתם אשפים בקידום אתרים ומתחילים לעשות לעצמכם מה שעשיתם עד כה עבור הבוס הקודם? כדאי מאוד שתכירו את כל מה שנדרש מכם מבחינה כספית ומבחינה חוקית לפני שאתם מתקדמים הלאה. עברו על כל הנדרש לגבי פתיחה של עוסק פטור מס הכנסה וודאו האם אתם בכלל אמורים לפתוח עוסק מורשה כי אתם בתחום הנדרש לפי חוק.

עובדים עם רואה חשבון

 

כאשר מחליטים על פתיחה של עסק קטן, צריכים להבין כי בהחלט העבודה היא בטווח נמוך של הכנסות והוצאות וכזו שניתן להשתלט עליה בצורה עצמאית לגמרי. אבל, וזה אבל די גדול, אתם חייבים להיות אנשים מאוד מסודרים על מנת למיין את כל הקבלות והחשבוניות בצורה נכונה ולכתוב את כל אלה בספר תקבולים בצורה מסודרת כנדרש לפי חוק. מעבר לכל אלה עוסק פטור מס הכנסה נדרש להעביר דוח שנתי למס הכנסה דו הצהרת הון ודוח למע"מ לגבי ההכנסות השנתיות מידי שנה. לא בטוחים שאתם רוצים להתעסק עם כל אלה אלא רק להתמקד בצמיחה של העסק? בהחלט אפשר להבעיר את כל הטיפול הזה אל רואה חשבון מיומן שיסייע בנושאים המאוד חשובים הללו שמול רשות המס וביטוח לאומי.

אודות שרון קורן