» עסקים » ניהול » 3 שלבים פשוטים לפתיחת עוסק מורשה

3 שלבים פשוטים לפתיחת עוסק מורשה

"פתיחת עסק זה דבר מורכב וקשה", כך טוענים אנשים שבחיים לא היו מעורבים בפתיחת עסק כלשהו. למרבה הצער, אמרות אלה עוצרות אנשים רבים מלהקים עסק חדש משום שכידוע, רובנו מלאים בפחדים, במיוחד כאשר מדובר על משהו חדש ולא מוכר ועל מנת להפחית את החששות, אנו מתייעצים עם האנשים מסביב לגבי הנושאים שמעניינים אותנו. במידה והתגובות שאנו מקבלים מהסביבה הנן שליליות, בחלק מהמקרים, הדבר יכול להוביל לחוסר מוטיבציה וויתור על הרעיון הראשוני. במאמר זה נסביר כיצד לבצע פתיחת עוסק מורשה בשלושה שלבים פשוטים.

פתיחת עוסק מורשה מא' ועד ת'

בעת פתיחת העסק, מעבר לעניין הביורוקרטי של הדבר, חשוב מאוד להבין דווקא את הצד הפסיכולוגי. אתם צריכים להיות בטוחים במה שאתם עושים ולהיות מלאי מוטיבציה ומחשבה חיובית לקראת הפעילות החדשה. לכן, אל תקשיבו לאנשים הסקפטיים מסביב, הם לא תורמים בכלום מלבד להוריד לכם את המוטיבציה.

השלב הראשון בפתיחת עוסק מורשה, הוא קודם כל לגשת לרשויות המס. עליכם להגיע למס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי ולבקש מהם לפתוח לכם תיק. למען האמת, דבר זה לוקח בערך חצי שעה (תלוי בתור) וברגע שיש לכם את המסמכים על הידיים, הנכם רשאים להוציא חשבונית ללקוחות ולבצע עבודות.

השלב השני, הוא להתייעץ עם רואה חשבון. אם הנכם מבינים בתחום זה או שאין ברצונכם להשתמש בשירותיו של רואה חשבון, תוכלו לקרוא מאמרים על פתיחת עוסק מורשה וללמוד מהם על ניהול העסק מבחינת המסמכים, הגשת דוחות וכו'.

עם זאת, במידה ואינכם אוהבים להתעסק עם ניירת ומעדיפים לתת את העבודה לאיש מקצוע, בהחלט מומלץ לגשת לרואה חשבון ותמורת תשלום חודשי קבוע, הוא יבצע את כל העבודה הקשורה לניירת בשבילכם וכל מה שיישאר לכם זה להתרכז בעסק ולקדם אותו כמה שיותר.

אודות שני דביר