» בניה ושיפוצים » תמ"א רמת גן – בעד ונגד

תמ"א רמת גן – בעד ונגד

אין ישראלי אחד שגר בארץ ולא מודע לבעיית הדיור שקיימת בישראל – המחאות הבלתי פוסקות, מחירי הדירות ואנשים מיואשים – כל זה מצריך פתרון מיידי של כאן ועכשיו. בדיוק בשביל זה הקימו את פרויקט תמ"א רמת גן. פרויקט זה נותן אפשרות לבנות כמה מאות דירות נוספות בתוך העיר בתוך פחות מ3 שנים. במאמר זה נדבר על פרויקט תמ"א רמת גן ונסביר מהם היתרונות והחסרונות של פרויקט זה.

מה זה תמ"א רמת גן?

מי שעדיין לא שמע על פרויקט זה ואינו יודע על מה מדובר – זוהי יוזמה של קבלנים פרטיים, אשר לוקחים בניינים ישנים בתוך רמת גן ומשפצים אותם על חשבונם. דבר זה נותן יתרון גם לדיירים וגם לקבלן עצמו. הדיירים שרכשו את הדירות בבניין זה לפני מספר רב של שנים, מקבלים שיפוץ חינם לגמרי, ללא שום תוספת תשלום מצידם ולעתים, הקבלנים אף מגדילים להם את שטח הדירה ללא עלות. מצד הקבלן, הרווח הוא על הדירות החדשות שיבנה. הקבלן מוסיף עד 2 וחצי קומות לבניין המשופץ ויכול למכור או להשכיר דירות אלה. בנייה זו מגדילה את כמות הדירות בתוך הער באופן עצום – ככל שיש יותר פרויקטים של תמ"א רמת גן, כך בעיית הדיור נעלמת לאט לאט.

תמ"א רמת גן בעד ונגד

כמו בכל דבר, גם כאן יש יתרונות וחסרונות. לדוגמה, חלק מהאנשים מאוד מתבאסים מהעניין שבזמן שהבניין עובר שיפוץ, עליהם לחיות בדיור זמני וזה לא כל כך נעים לפעמים. עם זאת, במידה וירצו לעשות שיפוץ מלא בדירה שלהם, כמה הדבר יעלה? אלפי מאות שקלים, לכן, לדעתנו האישית, העניין של לגור באופן זמני בדירה "שכורה" על חשבון הקבלן, זה "מחיר" הגיוני לגמרי עבור שיפוץ דירה חינמי ברמה הגבוהה ביותר.

אודות שני דביר