» עסקים » מחברים בין האדם למכונה

מחברים בין האדם למכונה

לא הרבה אנשים שלא נמצאים בתחום הזה יודעים כי הממשק שקיים בין האדם לבין המכונה נקרא HMI, לא הרבה כלל מודעים לקיומו של ממשק שמאפשר מערכת יחסים בין מכונה ממוחשבת לבין האדם ששולט בה. אולי זה נשמע כמו חלק מסרט עתידני שבו בסופו של דבר מגיע החלק שבו המכונה מפתחת לעצמה מודעות עם תבונה מלאכותית שהאדם יצר וכעת הוא נידון לכליה על ידי המכשיר שאותו הוא בנה במו ידיו, אולם במציאות קיים ענף שלם של אוטומציה אשר מפעיל ענפים שלמים של ייצור עבור תחום הרכב, האופנה ואפילו הרפואה. ראיתם יד רובוטית שמסייעת להכין חלק אחר חלק כלי רכב בפס ייצור של חברה מוכרת? דעו כי HMI Human Machine Interface נמצא שם בבירור.

עבור מה צריכים את הממשק הזה?

בני אדם עדיין לא צריכים לחשוש מההשתלטות של מכונות ממוחשבות על כל תחומי העיסוק של בני האדם, הרבה בשל העובדה כי מכונה מדויקת ככל שתהיה עדיין צריכה לצידה את האדם שאשר ממונה על התפעול שלה ובעזרת אותו ממשק חכם של HMI Human Machine Interface מאפשר לבצע תהליכים של בקרה וניתור העבודה של המכונה לפי הנדרש בכל ענף בו קיימת אינטראקציה מעין זו.

 

ממשק אדם מכונה מעוצב במידה רבה על יד חוקרים שמתבוננים במשך שעות ארוכות באופן בו אדם עובד מול מכונה ממוחשבת, וזאת על מנת לאפיין דרכים חדשות והרבה יותר יעילות לאותה מערכת יחסים חדשנית שבין האדם למכונה. אם אתם חשים כי שדרוגים שונים בעבודה מול אפליקציה, סלולארי או אפילו מחשב נעשית פשוטה ונעימה יותר הרי זה הרבה בשל בחינה לעומק של מערכת היחסים אל מול הממשק הקיים והבאתו אל צורת שימוש חדשנית.

אודות שרון קורן