» שיפור עצמי » כך תכינו בירה ביתית בעצמכם

כך תכינו בירה ביתית בעצמכם

אוהבים בירה? תמיד חלמתם להכין בירה בכוחות עצמכם, אצלכם בדירה? כיום זה אפשרי. אם עד לפני מספר שנים הכנת בירה ביתית הייתה הליך מסובך, כיום כל אחד יכול לעשות זאת בביתו. אז איך עושים זאת? קודם כל, ניתן להציץ באינטרנט על ידי הקלדה של המילים הכנת בירה ביתית מדריך ולקבל תוצאות שונות. אך ניתן להיעזר גם בכתבה זו. להלן מדריך קצר כדי שגם אתם תוכלו להפוך לבשלני בירות מקצוענים. בערך. 

 

הכנת בירה ביתית מדריך – ראשית, לצורך ההכנה, יש להצטייד בסיר גדול בנפח של לפחות 20 ליטר, כמו גם במיכל תסיסה זהה. כמו כן, יש להצטייד באביזרי מדידה שונים. המרכיבים להכנת הבירה עצמה פשוטים למדי, וניתן להשיגם בחנויות בירה שונות או בירידי הבירה שנערכים אחת לכמה זמן. שם, תוכלו גם להתייעץ אם יהיו לכם שאלות נוספות בנושא. כדי להתחיל לבשל, יש להצטייד ב-20  ליטרים של מים באיכות גבוהה, שלושה ק"ג

רכז לתת, 120 גרם סוכר תירס ו-11 גרם של שמרי בירה.

אך עוד לפני שתתחילו לבשל, חשוב שתדעו שיש לנקות ולחטא היטב את כלי העבודה ואת הבקבוקים, מכיוון שהבירה חשופה ללכלוך ולזיהומים, ואם היא תיפגע במהלך תהליך ההכנה, טעמה יהיה פחות מוצלח.

שנתחיל? ראשית יש להרתיח את המים. לאחר מכן מוסיפים את הרכז, ומביאים שוב לרתיחה. בסיום ההליך יש לערבב על אש בינונית למשך שעה ולאחר מכן להוסיף עשרה ליטרים נוספים של מים שיקקרו את הנוזלים.

אז, יש להעביר את הנוזל לסיר התסיסה שהכנתם מבעוד מועד, להוסיף את השמרים ולהתסיס את הכול ביחד במשך ארבעה ימים בטמפרטורה של 20 מעלות, רצוי במקום חשוך דוגמת ארון שירות, או אחד הארונות במטבח.

בחלוף ארבעה ימים, מוציאים את הסיר, מוסיפים את סוכר התירס ומעבירים את התכולה שבמיכל לבקבוקים. סוגרים אותם היטב ומאפשרים לנוזל להגיע לתסיסה שנייה בבקבוק, גם כן במקום חשוך וצונן. לאחר מכן, העבירו את בקבוקי הבירה למקרר, ותיהנו מעבודתכם.

אודות ארנון פרידר