» אינטרנט » שירותים משפטיים לפטנטים

שירותים משפטיים לפטנטים

יש לכם פטנט חדש? שימו אותו בידיים טובות 

לכל אחד מאיתנו יש את החלום לשנות את העולם. אז יש כאלה שגורמים למחירי הנפט לרדת באמצעות המצאות חדישות המשפיעות על צריכת הדלק –  ויש את אלה שעוזרים לילדים לאכול בצורה נוחה יותר באמצעות כיסאות בהתאמה אישית – כל אחד והדרך שלו.

אם כבר מצאתם פטנט שאתם בטוחים כי איש עוד לא חשב עליו, כדאי מאוד שתערכו בדיקה אצל רשם הפטנטים, אחריה תדעו אם מישהו כבר חשב על זה קודם. בהנחה שהצלחתם בהערכה שלכם והחלטתם לרשום את הפטנט, עדיף שאת התהליך תבצעו ביחד עם מי שמבין בנושא.

ניתן לשכור את שירותיו של עורך פטנטים אשר יעשה עבורכם את ה"עבודה השחורה" וילווה אתכם לאורך כל תהליך ההרשמה ורישוי הפטנט. עורך פטנטים הוא למעשה אדם בעל סמכות משפטית לייצג אנשים אשר רוצים לרשום זכויות קניין רוחניות – כמו המצאות למשל.

בשביל לדעת שמדובר בעורך פטנטים מורשה, יש לבדוק כי הוא מחזיק ברישיון המתיר את עריכת הפטנטים מרשות הפטנטים, המדגמים וסמיני המסחר, זאת בנוסף לתעודת תואר מדעי או הנדסי ממוסד להשכלה גבוהה.

ממציאים אשר רוצים שהפטנט אותו רשמו ברשם הפטנטים יהיה שלהם באופן בלעדי, פונים לעורך פטנטים שמייצג אותם מול בתי המשפט וגם יכול לעזור ברישום הפטנט ברשויות זרות בעת הצורך. 

המקצוע הזה קיים במרבית מדינות העולם, בהן קיימים דינים שונים כמובן לרישום הפטנטים ואם ברצונכם לרשום את ההמצאה שלכם במדינות מסוימות (מה שסביר להניח יקרה כשתרשמו את הפטנט) כדאי לבדוק שאותו עורך פטנטים בקיא בכל הפרטים. יש לציין כי עורך פטנטים לא חייב להיות עורך דין ואינו מחוייב להיות רשום בלשכת עורכי הדין.  

אודות ארנון פרידר