» עסקים » פותחים עסק עצמאי בצורה נכונה

פותחים עסק עצמאי בצורה נכונה

בעוד ישנם אנשים שמעדיפי באופן מובהק להיות כאלה אשר מועסקים על ידי בעלי חברות ולעבוד בתור שכירים כל עוד זה תלוי בהם, ישנם אנשים אחרים אשר מרגישים כל הזמן כי עבודה תחת מנהלים אחרים היא לא הדבר הנכון עבורם וכי הם מעדיפים להשקיע את המאמץ והכסף של עצמם עבור יצירה של עסק עצמאי משל עצמם.

הבחירה בהקמה של עסק עצמאי היא אולי בחירה שמועדפת על אנשים מסוימים אבל אין זה אומר כי בחירה מעין זו היא בחירה שמביאה עימה עולם שלם של חופש שלא קיים בתור שכירים, מכיוון שעבודה בעסק עצמאי מצריכה עבודה מסודרת ומאומצת על מנת להתקדם עוד ועוד לקראת היות העסק מצליח ומשגשג. הדבר מתחיל בתוכנית עסקית יחד עם ייעוץ מס שמאפשרים להתוות את הדרך הכי נכונה לקראת השגת המטרות של עסק עצמאי בתחום כזה או אחר.

מה כדאי לעשות טרם פתיחת העסק

תוכנית עסקית – תוכנית עסקית מסודרת תכיל את כל מה שצריך בשלבים השונים של הקמת העסק וההתנהלות השוטפת שלו בשנים הבאות, במידה ולא ממש יודעים מה להגדיר בה אפשר לבחור ייעוץ מס שמבצע תוכניות שכאלה ואף עוזר בפתיחת כל התיקים הנדרשים ברשויות.

בדיקת כדאיות – לא כל עסק הוא בתחום כדאי וחשוב מאוד לבדוק את רמת התחרות בתחום בו מעוניינים לפתוח את העסק העצמאי יחד עם הסיכוי כי עסק כזה יביא משהו חדש שיעמוד בתחרות שיכולה להיות די קשה על כיסו של הלקוח.

 

גיוס כספים וקשרים – בכל עסק חשובה הרשת החברתית אשר מצליחה להביא את החשיפה לרמה הכי גבוהה שאפשר. במקרים רבים רואים כי עסקים מסוימים שמקושרים אל האנשים הנכונים מצליחים לא רק לשרוד תקופות קשות אלא להצליח בתקופות שכאלה. כדאי לבדוק כדאיות של השקעה עם עוד שותפים על מנת להוריד את הנטל של עסק שמצריך גיוס משאבים פיננסיים גבוהים מידי.

אודות שרון קורן