» נשים » הריון » מהי הפלה בכדורים ואיך כדאי להתכונן לקראתה

מהי הפלה בכדורים ואיך כדאי להתכונן לקראתה

בכפוף לקבלת אישור של הוועדה להפסקת היריון ניתן לבצע הפסקת הריון יזומה במתכונת של הפלה בכדורים או במסגרת של גרידה. הפלה בכדורים ניתנת לביצוע רק בשלבים ראשונים של ההיריון, בשלבים מתקדמים יותר אפשר יהיה להפסיק את ההיריון רק באמצעות גרידה. נציין כי הליך של גרידה מתבצע גם כהשלמה להפלה טבעית בה נותרים עוד בתוך הרחם שארים של ההיריון אותם הגוף לא מצליח לפלוט באופן טבעי.

הליך של הפסקת היריון עם כדורים מתבצע תחת השגחת רופא אך ללא צורך באשפוז או הרדמה. הליך של גרידה הוא הליך כירורגי קצר יחסית אותו מבצעים תחת הרדמה מלאה. הפלה בכדורים ניתנת לביצוע בשלבים מוקדמים, גרידה אפשר יהיה לבצע עד לשבוע 22 של ההיריון.

הכנות לקראת הפלה

חשוב להבין כי הפלה היא פעולה עם השלכות נפשיות, מדובר בפעולה לא פשוטה מבחינה נפשית בעבור רוב הנשים. בהתאם לכך, יהיו מקרים בהם נמליץ על פנייה לקבלת ייעוץ וסיוע נפשי טרם ביצוע ההפלה או לאחריה. הנחיות נקודתיות להכנה לקראת ההליך תוכלי לקבל מהרופא המטפל. על הסיוע הנפשי אנו ממליצים במידת הצורך במקרים של הפלה בכדורים ובמקרים של גרידה.

האם יהיה קושי להיכנס להיריון בעתיד?

 

נשים רבות חוששות כי הפלה תגרום לקושי בכניסה להיריון בעתיד, הרפואה המודרני מוכיחה כי אין כל סיבה לדאגה. כל עוד ההפלה מסתיימת ללא סיבוכים אין סיבה לכך שיהיו קשיים בהיריון עתידי. שימי לב, נשים רבות נכנסות להיריון במהרה לאחר ביצוע הפלה, לכן, אם אינך מעוניינת כעת בהיריון יש לתאם עם הרופא המטפל שימוש באמצעי מניעה. ניתן יהיה לחזור לקיים יחסי מין לאחר הפלה רק כאשר פוסקים הדימומים והכאבים. ככל שההפלה מתבצעת בשלבים מוקדמים יותר של ההיריון כך היא פשוטה יותר מבחינה רפואית.