» מוטוריקה וכלי רכב » כלי רכב כללי » טיולים עם כסא גלגלים ממונע

טיולים עם כסא גלגלים ממונע

מוגבלות בניידות היא לא סיבה להישאר בבית, דווקא כאשר אנו מוגבלים מבחינת ניידות עלינו לנצל כל אפשרות לצאת מהבית וליהנות מאור השמש והאוויר הצח. קיימים היום עשרות מסלולי טיול בכל רחבי הארץ אותם תוכלו לעבור גם על כסא גלגלים, יתר על כן, עם כסא ממונע המסלולים יהפכו הרבה יותר מהנים ואתם תהיו הרבה פחות תלויים בעזרה של אדם נוסף לתפעול הכסא.

כסא ממונע הוא תמריץ נהדר לצאת מהבית בעבור אלו הסובלים מקשיי ניידות, הכסא נוח מאוד וידידותי לשימוש. ההפעלה מאוד פשוטה ולמעשה, כמעט כל אחד יכול ללמוד במהרה לשלוט בכסא ולהתנייד ממקום למקום בבית ובשכונה ללא כל קושי.

מה חשוב לוודא כשבוחרים מסלול טיול עם כסא ממונע?

תחילה חשוב יהיה לבחון את משך המסלול ולוודא כי הסוללה של הכסא טעונה במלואה ומספיקה בכדי להשלים את המסלול. השלב הבא יהיה בחינת השבילים, עם כסא ממונע תתבקשו לחפש אתר טיולים עם שבילים סלולים או שבילים נוחים מאוד, כסא ממונע וכל כסא גלגלים אחר לא יוכל לנסוע על משטחים של חול, בוץ, מים וגם לא על משטחי דשא גדולים.

הניסיון ילמד אתכם האם  המסלול מתאים לכסאות ממונעים או לא, צאו תחילה אל הפארקים ובהמשך אל אתרים נוספים. עם כסא ממונע תוכלו להצטרף אל הנכדים בספארי, ליהנות מפארק הירקון, גני יהושוע, לטייל במיני ישראל ועוד.

איך לנייד את הכסא?

 

כאמור, חשוב להקפיד להטעין את הסוללה של הכסא במלואה, במידת הצורך כדאי להצטייד בסוללה טעונה נוספת או בכבל הטענה. יתרון משמעותי של הכסא הממונע הוא גודלו, אפשר להכניס את הכסא בקלות אל תא המטען, הוא מתקפל. ניידות עם כסא ממונע נוחה ומהירה, הכסא מתקפל בקלות ונפתח בקלות, המשקל הכולל של הכסא יחד עם הסוללה אינו גבוה.