» משפט » דיני משפחה » אל מדרגות הרבנות

אל מדרגות הרבנות

בארץ ישראל ישנו שילוב בין הדת לבין מה שהחוק אומר בפועל ובניגוד לנהוג במדינות אחרות בהן מספיק לחתם על מסמך המאשר על גירושין למשל, בארץ שלנו ישנה חובה לסגור את העניין גם מבחינה משפטית וגם ללכת אל הרבנות המקומית על מנת לעבור את התהליך הדתי של קבלת הגט. השילוב יוצא הדופן הזה גורם במקרים רבים אל מה שנקרא בשפה המקצועית מירוץ הסמכויות אליו ממהרים כל אחד מבני הזוג שמעוניינים להתגרש, בשל האמונה הרווחת כי מקום אחד עדיף עבור הגשת תביעה לגירושין לגברים ומקום שני טוב להגשת תביעה לגירושין עבור הנשים. בין כל אלה נמצאים להם טוענים רבניים אשר בעזרתם ניגשים אל הפן הדתי ומציגים את טענות הלקוח/ה. מי הם הטוענים הרבניים? קראו הלאה ותבינו.

טוענים בשם הלקוח

בשל העובדה כי החוק והדת משולבים להם יחדיו ישנם אנשים שיכולים להציג את האנשים שמעוניינים להתגרש ופותחים תיק ברבנות שנמצאת באזור מגוריהם, אנשים אלה נקראים טוענים רבניים אשר למעשה גם הוסמכו מבחינת לימודים גבוהים בתחום המשפטי וגם עברו את ההשכלה התורנית הגבוהה בתחום זה שכולל תביעות כתובה, חלוקת הרכוש , סרבנות גט ותחומים נוספים שקשורים לעולמם של בתי הדין הרבניים.

 

כאשר פונים אל בית הדין הרבני חשוב לדעת את התהליכים הפנימיים שלפיהם מתבצעות ההחלטות ורק לאחר ההיכרות המעמיקה עם הדת בנושאים אלה יהיה ניתן לטעון בפני בית הדין הרבני בצורה מוצלחת ולספק ללקוחות את התוצאות הטובות ביותר גם בזירה הדתית. לכן כאשר שוקלים לתבוע את הכתובה או לתבוע שלום בית במהלך תביעת לגירושין חשובה הפנייה לשם קבלת ייעוץ מאדם המוסמך לפעול בטריטוריה זו, בהתאם להלכה ואפילו לייצג את שני בני הזוג בפני בית הדין הרבני באם יחפצו בכך.

אודות שרון קורן