» עסקים » ניהול » ניהול מודרני הוא אתגר שאפשר לעמוד בו

ניהול מודרני הוא אתגר שאפשר לעמוד בו

עולם הניהול בימינו מחייב ידע נרחב ומורכב יותר, ואת זה אפשר ללמוד רק בהכשרת פיתוח מנהלים

ניהול מפעל בימים עברו דרש מהמנהל מעט חוש מנהיגות והרבה התמצאות מקצועית בתחום שבו המפעל עסק. אנשי המקצוע בשטח עבדו, המנהלים ניהלו את השטח בעזרת מנהלי עבודה, עוד מונח שהיה נהוג פעם, והמפעל או החברה סיפקו את התפוקה שלהם בעולם כלכלי פשוט הרבה יותר. בימינו, עם זאת, זה כבר לא מספיק. מפעלים, חברות, ארגונים, גופים מסחריים וציבוריים, כל אלה משקפים התפתחות של תרבות ארגונית בכלכלה שונה מאוד מאשר הייתה פעם. מנהלים נדרשים לא רק לידע מורכב יותר מקצועית, אלא נדרשים גם לפתח כישורי ניהול כלפי פנים וכלפי חוץ שלא נדרשו פעם. בדיוק לשם כך נוצרו סדנאות פיתוח מנהלים.

סדנת ניהול

סדנת ניהול מפתחת אצל מנהלים את הכישורים הנלווים לכישורים המקצועיים הרגילים שלהם, הידע שלהם בתחום המסוים שבו פועלת החברה שלהם, מעבר לכך. מנהל נדרש היום לעסוק גם במערכות היחסים שבין העובדים לחררה ולשדרת הניהול, נזקק לידע בפתרון בעיות בעולם המודרני שבו העובדים הם כבר לא בורג פשוט וחסר דעה במכונה, מצופה ממנו לדעת גם כיצד להתמודד עם חזון כלכלי ועסקי בעולם מסחרי משתנה בתדירות גבוהה, ועוד לרכוש ידע בכל הטכנולוגיות המתקדמות שלימינו בפלטפורמות שבהן מתקיימים כל יחסי החוץ של החברה. פיתוח מנהלים הוא צורך וכורח, אבל לא חייב להיות מטלה לא נעימה. להפך אפילו.

מהסדנה לשטח

בסדנאות ניהול אלה תגלו שפיתוח מנהלים בסדנאות ניהול מביאות למיצוי את כל הכישורים של המנהלים שלכם בשטח לא מוכר להם, כך שהם יכולים לקחת אותו בחזרה לחברה וליישם עקרונות שלמדו בסיטואציות מקומיות. סנכרון בין בעלי תפקידים ומשימות, פיתוח ניהול אינטליגנציה ארגונית, שיפור יכולת ההישרדות האישית שתבוא לידי ביטוי בהכנסת יכולות אלה גם לעובדים ולארגון, כל אלה יכולות שמקבלות ביטוי בסדנאות פיתוח מנהלים. ממצב שבו מנהלים מנסים איכשהו לעבור בהצלחה עוד יום ועוד רבעון, תעבור למצב שבו אפשר לבנות תכנית עבודה לפי חזון אישי שנשען על כישורים ויכולות שגיליתם רק במהלך תרגול ופיתוח כישורים אלה.