» לימודים » חינוך כללי » המורה שהאמין בי

המורה שהאמין בי

כמה כבר לא דובר על המקצוע שבו ישנה רבה גבוהה מאוד של שחיקה בל עבור האנשים שבוחרים במקצוע זו מתוך תחושה עמוקה של שליחות אין דבר זה ואחרים יכולים לשמש בתור דבר שמונע מהם מלבד להמשיך בדרך בה בחרו על מנת להגשים את החלום ולעצב את ההון האנושי של המחר עם נגיעות קטנות ככל שיהיו.

על מה אנחנו מדברים? על מקצוע החינוך כמובן. הבחירה בלימודי תואר בחינוך היא לא בחירה פשוטה עבור דור שלם שהדברים היחידים שהוא יודע הוא רשתות חברתיות ועד כמה זה חשוב לעשות את האקזיט על מנת להרוויח כמה שיותר כסף, שזה מביא אותנו לעוד ועוד רכישות של מוצרים שאמורים לגרום לנו להרגיש כמה שיותר טוב.

המורה שמשנה את הדברים

 

כאן בא תורו של המורה להביא עולם שלם של ערכים שלמד במסגרת תואר בחינוך ובחיים האישיים שלו באופן כללי ולהביא את התלמידים לראות מעבר למה שניצב אל מול מסך אלקטרוני עם האפשרות ליצור תקשורת אמיתית עם אנשים ולא עם דברים חומריים.

תחומי הלימוד עבור ואר בחינוך הם מגוונים במידה רבה ואפשר לבחור להיות מורה לספורט בתיכון או מורה לאנגלית לגילאי היסודי ולהביא אל התלמידים עולם חדש שהם טרם מכירים ואולי ילמדו לאהוב יותר מכל יתר המקצועות שהם לומדים, ועם ההשפעה הנכונה של המורה הנכון תלמיד אחד או שניים יגדלו להיות כל מה שהם רוצים וחושבים בשל האמונה הבלתי נגמרת של מורה אחד ויחיד מתוך שלל של מורים שעל פניהם חולפים תלמידים רבים לאורכן של שנים רבות. יכול להיות כי מקצוע החינוך הוא שחוק, אבל אפשר להתמלא ברגע אחד על ידי תלמיד אחד שעבורו המורה עשה את כל ההבדל.

אודות שרון קורן