» בריאות » כסא גלגלים לניידות מושלמת

כסא גלגלים לניידות מושלמת

בניגוד למה שאנשים רבים חושבים כסאות גלגלים אינם מיועדים אך ורק לזקנים. ישנה אוכלוסיה רחבה של אנשים צעירים שאינם יכולים ללכת מכל מיני סיבות כמו תאונה שעברו או מחלה ודבר זה מצריך מהם להתנייד בעזרת כסא הגלגלים ממקום למקום במקרים רבים בצורה עצמאית, שלא כמו רוב האוכלוסייה המבוגרת אשר מתניידת על כסא גלגלים עם עזרה של אדם נוסף שמסיע אותם. ברגע בו מדובר באדם עצמאי במידה רבה שגם רוצה לבצע כל פעילות שגרתית בצורה רגילה וגם מחפש אחר הדרך הכי נוחה לבצע את כל אלה ללא כל תלות או עבודה פיזית קשה מידי שמאפיינת כסא גלגלים רגיל. במקרים מעין אלה ניתן לחפש אחר דגם מתאים של כסא גלגלים ממונע שמעניק חיים חדשים עם מקסימום של ניוד פשוט.

איך בוחרים כסא גלגלים

ברגע בו פונים אל חברה אשר מוכרת או מייצרת כסא גלגלים ממונע לשם ביצוע של רכישה ישנם לא מעט דברים שאתם יש לקחת בחשבון לפני שמבצעים את הבחירה מכיוון שדגמים שונים מציעים יתרונות שונים ודאי לעבור על כל אחד ואחד מאלה על מנת לקבל את היתרונות הרבים ביותר במחיר שניתן לעמוד בו. כמובן שאפשר לבדוק האם ישנה אפשרות לסבסוד כל שהוא ממשרד הבריאות בשל המצב הבריאותי שבגינו נזקקים לכסא גלגלים מלכתחילה ובכך להקטין את העלויות בצורה משמעותית. מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע שיוכל לנמק את הבחירה הנכונה בצורה הכי טובה לבריאות של אותו אדם ובמקרים רבים יהיה זה פיזיותרפיסט אשר יסייע בבחירה חשובה זו.

 

מה בודקים חוץ ממחיר? האם הכסא יכול לעבור במקומות צרים במידה ורוצים ניידות גבוהה, האם הוא ניתן לקיפול ועד כמה אפשר להתקדם מבחינת ק"מ לטעינה אחת של הבטרייה, שרצוי שתהיה בטריית ליטיום.

אודות שרון קורן