» לימודים » איך בוחרים מסלול לימודים שרלבנטי לנו?

איך בוחרים מסלול לימודים שרלבנטי לנו?

כולנו רוצים להשיג קריירה מבטיחה שבבוא הזמן תעניק לנו את אפשרויות רבות להרוויח משכורת גבוהה שתספק לנו את כל הצרכים של אדם בחיים המודרניים. אחת הדרכים העיקריות להשיג את המשכורת עם חמש הספרות היא על ידי רישום אל מסלול לימודים שמבטיח את סלילת הדרך אל עתיד רגוע מבחינה פיננסית. יש אנשים שעוברי מסלול של שלוש וארבע שנות לימוד עבור תואר רשמי ממוסד אקדמי ואחרים יוצאים אל לימודי תעודה או אפילו קורס ספציפי שמוכיח את עצמו כיעיל ביותר לפחות בשלב הראשוני של הקריירה.

איך יודעים באיזה מסלול לימודים לבחור?

ההתלבטות אצל צעירים רבים שכבר מוכנים לשלב של הלימודים היא איזה מסלול לבחור מכיוון שזה יהיה המסלול שיקבע את רמת ההצלחה במידה רבה. האפשרויות נעות החל מקורסים של שנת לימוד אחת ועד תואר ראשון של שלוש שנים בממוצע, כמובן שזמן הלימודים יכול להתארך אף יותר כאשר רוצים ללמוד רפואה, כאשר יש זמן התמחות וגם כאשר צריכים להמשיך אל תואר שני על מנת לעסק במקצוע האהוב, כמו פסיכולוג קליני. לאחר שמסיימים את כל המסלול הקצר או הארך ומשלימים את כל הדרישות צריכים להיות שלמים על ההחלטה על מנת שכל ההשקעה הזאת לא תהיה לחינם.

אז, איך יודעים באמת כי המסלול הינו רלבנטי?

ישנם מקצועות שהרמה הנדרשת אליהם היא גבוהה במיוחד ובכל הארץ מעמידים סף גבוה עבור תנאי הקבלה, כמובן שאם רוצים להיות רופא ואין את הרמה הנדרשת זה לא יהיה ריאלי. יש לבחור מקצועות שנמצאים בטווח האפשרי ולאחר מכן לסנן את המקצועות לפי היכולות והכישורים האישיים וכן לפי הנטייה הטבעית אל מסלול לימודים מסוים. אם עדיין לא בטוחים ישנם יועצים שיכולים לערוך מבחני התאמה ובדיקה של התחומים שבהם עדיף לשקוד וללמוד.

אודות שרון קורן