» בניה ושיפוצים » תהליכים של בניה

תהליכים של בניה

בעולם של בנייה ושיפוץ דירות מעורבים גורמים מקצועיים רבים שלא תמיד האדם הפשוט מבין את ההיערכות המקצועית איתה אלה מגיעים לשם יצירה של סביבת מגורים או עבודה אידיאלית ונעימה לעין. ידע בנושאי אדריכלות ועיצוב פנים מצריך שנים רבות של לימודים אקדמיים שלאחריהם ישנן עבודות שמבוצעות עבור לקוחות שונים שרק מגבירים את אותו הידע עם ניסיון בשטח שיוצר את כל ההבדל בין עבודה חובבנית לעבודה של איש מקצוע מיומן. רוצים לדעת יותר? המשיכו לקרוא.

מי מתכנן לכם את הבית?

בכל הקשור לבנייה ועיצוב של בית חדש ישנם לא מעט גורמים אשר תצטרכו להכיר כדי להבין מי עושה מה ואת מי חייבים ועל מי ניתן לוותר…

אדריכל – נקרא גם ארכיטקט. הוא האיש אשר אחראי לתכנון והעיצוב של המבנה.

מהנדס בניין – אחראי לתכנון של הקונסטרוקציה, בעבר היה מבוצע גם על ידי האדריכל.

קבלן בנייה – האדם אשר אחראי לכל תהליכי הבנייה בפועל.

מעצב פנים – מי שאמון על תהליכי עיצוב כל החלקים הפנימיים של הדירה.

אדריכל פנים – אדם שהוכשר בלימודים האקדמיים לתכנון של מבנה אדריכלי יחד עם לימודי עיצוב פנים.

השלבים של הבנייה

 

בנייה של בית הינו דבר מורכב ונדרשים אנשי מקצוע שלמדו אדריכלות ועיצוב פנים כדי להשיג את האפקט הכי מעוצב ונכון עבור כל חלל ברחבי הבית. שימוש באנשים אלה נעשה בשלבים כאשר ישנם פעמים בהם אנשים בוחרים באדריכל פנים, אשר למעשה הינו אדם שמוכשר לבצע את העבודה של תכנון המבנה מבחוץ יחד עם כל העיצוב הפנימי של הבית בו זמנית. עבודה עם אדם אחד הופכת את כל התכנון והעיצוב לשקופים ונתונים בידי אדם שיכול לשמור על אחידות מבלי שדברים ילכו לאיבוד במהלך העבודה עם כמה גורמים.

אודות שרון קורן