» חברה ומדינה » אז איך אתן מכסות את הראש?

אז איך אתן מכסות את הראש?

נשים רבות מסביב לעולם, נוהגות לחבוש פאה. חלקן עושות זאת מטעמים אסתטיים, בעקבות נשירת שיער או העדפה אישית אחרת. לעומתן, הנשים היהודיות הדתיות, עושות זאת מטעמים הלכתיים. מדובר, כאמור, באחד מכיסויי הראש הנמכרים ביותר בכל העולם. כיום, פאות מסוגלות להיראות ממש כמו שיער אמתי, בשונה מתקופות עבר שבהן היו מקפידים לייצר אותן מחומרים סינתטיים.

 

מה אומרים חכמי הדת?

אולי בעבור הנשים שאינן מתעניינות בדת היהודית, מדובר בבשורה של ממש. עם זאת, עבור נשים יהודיות דתיות, חשוב להכיר את ההלכה ולדעת מה היא אומרת בנושא. באופן כללי, הרב קנייבסקי התיר לנשים (וגם כתב על כך בספרו "שונה הלכות") לחבוש פאה – במקום שנהגו. ישנם רבנים נוספים (בעיקר אשכנזים) שכמובן תומכים בדעתו, אך בכל זאת, ברור כי ישנה בעיה עם פאות שמיוצרות משיער טבעי.

 

מטרתו של כיסוי הראש, הוא להצביע על כך שהאישה פלונית – הנה אשת איש. כאשר נשים חובשות פאות משיער אמתי, קשה לדעת שמדובר בפאה ולכן רבנים רבים מאוד מתנגדים לחבישתה. עם זאת, בימינו אנו, הציבור כולו כבר מבחין בנשים הדתיות והחרדיות, ולכן מסוגל להניח שמדובר באמת בכיסוי ראש. נדמה כי בשל כך, הרבנים מאוד חלוקים בדעותיהם, בזמן שנשים רבות מוסיפות ללכת עם כיסוי זה על ראשן.

 

לסיכום,

חשוב לציין, אפוא, כי ישנן פאות מרהיבות ביופיין. כיום, רובן מיוצרות מחומרים טבעיים, איכותיים וטובים. לכן, בעבור מי שאינה מחמירה או שאינה דתית, ראוי ללכת לחנות המתמחה בייצור המוצר המדובר, כך שתוכלנה לקבל את התמורה הטובה ביותר בעד התשלום. בהקשר הזה נאמר, כי מדובר במוצר יקר מאוד (אלפי שקלים!) ולכן תמיד מומלץ לעשות זאת במקום ראוי, עם מוניטין שיוכל ללוות ולסייע כל העת, גם לאחר הקניה.

אודות Reuven