» עסקים » מכירות » אם נמאס לכם מפתקים וניירות כדאי שתקראו

אם נמאס לכם מפתקים וניירות כדאי שתקראו

כמעט כל עסק ותיק מכיר את עניין הפתקים, החשבוניות או הקבלות הידניות, עסקה שהתבצעה לרוב ארכה זמן ארוך רק בגלל הצורך בכתיבת החשבונית, אולם קופות רושמות שינו את פני הדברים, אם תחילת דרכן של קופות רושמות היה למניעת גניבת כסף על ידי העובדים הרי שמאז ועד היום חל מהפך כל כך רציני שרק המגירה עם הכספים היא זו שמזכירה את אותן קופות רושמות של פעם. לחיצת כפתור אחת מאפשרת לבעל העסק לדעת מה בדיוק נמכר ומה לא, מה יש במלאי ומה צריך להזמין כדי שלא יחסר. ההתייעלות הביעה את העבודה מול הלקוחות להיות חלקה, מהירה ונטולת תקלות.

מהר, מייד ועכשיו – השפה החדשה

אמנם אם יבוא לקוח לדלפק ויגיד לנו אני רוצה עכשיו או מהר או מייד הרי שאולי לא נרצה לתת לו שירות אולם למעשה זה מה שהלקוחות רוצים, בין אם הם אומרים זאת במפורש או לא, שירות מהיר, יעיל ומיידי וכמובן עם מלאי זמין יגרום ללקוח להרגיש שהוא לא "מתעכב", כן העידן של ימינו הוא עידן מהיר יותר, הניידים מהירים יותר ואם אנחנו חוסכים ללקוחות שלנו זמן בכך שהקופות רושמות מראות לנו במיידי מה המלאי הזמין הרי שלא נלאה את הלקוח ב"חיפוש על המדף", עכשיו תתארו לכם סיטואציה שבה הלקוח רוצה לקנות משהו מאיתנו, אנחנו הולכים למחסן לצורך העניין לחפש לו את המוצר,לאחר חיפושים שהעלו חרס בידינו אנו חוזרים ואומרים ללקוח שאין לנו במלאי, לעומת זאת סיטואציה אחרת שבדיקה מהירה באחת מהקופות רושמות שלנו אנו רואים מה יש ומה אין במלאי בזמן אמת, חסכנו זמן גן ללקוח וכמובן גם לנו.

חיסכון בזמן וגם בכף

כל כלי עבודה מטרתו להקל על המשתמש בו, אם בעבר היינו צריכים לנסר עם משור הרי שהיום יש משור חשמלי, ואם היינו עושים חישובים על נייר הרי שמחשבון כיום מיועד בדיוק בשביל זה, כך גם לגבי קופות רושמות, הייעוד שלהם להיות כלי עבודה בידינו שיאפשר לנו מצד אחד לתת מענה ללקוח מבחינת חישוב העודף או בדיקת מלאי זמין למכירה אך בנוסף על כך לקבל את התמונה האמיתית לגבי העסק בזמן אמת, מה נמכר, מה נשאר, מי הגיע לעבודה וכמה כל אחד מכר. קופות רושמות מבוססות מחשב הן מדרגה נוספת בייעול העבודה מול לקוח, מעבר לעובדה שיכולתם להוציא נתונים בזמן אמת הרי שניתן לקשר מספר קופות רושמות יחד ברשת אחת, סניפי סופר מרקט ייעלו את עבודתן בכך שיש מסך מגע שמציג את פרטי המוצרים בתמונות, מספר התקלות והטעיויות ירד פלאים. יתרון נוסף הוא שאם יש מספר עמדות ואולי מספר סניפים ניתן לבצע עדכון מחיר או שינויים במוצרים בבת אחת אצל כולם.