» אמנות » להצטלם זה משתלם

להצטלם זה משתלם

סטודיו לצילום הוא מקום בו יכול צלם לעשות את עבודתו עם סביבה אידיאלית. כדי ליצור תמונה איכותית, יש להקפיד על עוצמת אור נכונה, על מיקום האור, על רקע מתאים וכמובן גם על מיקום ותנוחת האובייקט המצולם. צלם מקצוען יחזיק בסטודיו מאובזר היטב. במטרה להנציח רגעים יפים, מוצרים שונים או מקומות לפי הצורך, יצטרך הצלם להתאים את עצמו ואת כל הציוד שברשותו, על מנת ליצור תמונות ייעודיות מתאימות למאורע, לרוח המקום ולאופיים של המצולמים.

מאוד חשוב שתהיה תאורה נכונה בסטודיו לצילום. זאת על מנת ליצור סט תמונות מרהיב ויפה, אותו אפשר יהיה ללטש במידת הצורך. כמו כן, יש לקחת בחשבון כי סטודיו עם חלון עשוי לספק תמונות באיכות שונה מסטודיו חסר חלונות. במקרים רבים, מבקשות אימהות או גננות, לקיים יום צילומים בעבור הילדים בחוץ. יש לקחת בחשבון כי לצילומים מחוץ לסטודיו יש יתרונות וחסרונות. אמנם לסביבה הטבעית ישנם יתרונות ברורים של אוטנטיות, אך עם זאת, ישנה הגבלה מבחינת התאורה, מזג האוויר והחדות המתקבלת בתמונות. רק בעל מקצוע מקצוען ומנוסה, יוכל להשיג את התמונות הטובות ביותר גם בתנאי צילום פחות נוחים, ולכן יש לבחור אותו בקפידה.

סטודיו לצילום הינו הממלכה של הצלם. הצלם מקים בו את התפאורה ואת התאורה בהתאם לאופי התמונות שברצונו להפיק. כך, למשל הוא עשוי להיראות באופן מסוים כשיצלמו בו תמונות עבור מגזין אופנה ושונה בתכלית בזמן שיצולמו בו תמונות משפחתיות עבור אדם פרטי. סטודיו מאובזר כראוי, יוכל לאפשר סוגים שונים של תמונות עבור לקוחות שונים. בצילומי הריון, למשל, נהוג לאבזר את האישה ההריונית בכל מיני פריטים המרמזים על הלידה הקרבה ובאה. כל אלה, אמורים להיות חלק משירותיו של סטודיו לצילום.

אודות Reuven