» בריאות » שיבושים בהיגוי? כדאי לכם לדעת:

שיבושים בהיגוי? כדאי לכם לדעת:

קלינאית תקשורת – הנה אשת מקצוע המחזיקה בתואר ראשון, לפחות, וכן תעודת הסמכה מטעם משרד הבריאות בתחום. ההסמכה האקדמאית שקבלה, מעניקה לה אישור לעסוק באבחון, שיקום וטיפול באנשים המצויים עם לקויות תקשורת שונות. לפיכך, היא תוכל לטפל – בין היתר – בלקויות שפתיות, בעיות בתקשורת שאינה מילולית וכן בקשיי קריאה וכתיבה. קלינאי תקשורת רבים הוסמכו רק לחלק מסוגי הטיפול, ולכן יש לברר בדיוק את הנושא, מבעוד מועד.

 

אז מה קלינאית בעצם עושה?

קלינאית תקשורת תוכל לעבוד הן עם ילדים והן עם מבוגרים, בהתאם להתמחות שעשתה. היא תוכל לקחת חלק במגוון סוגים של מסגרות פעילות, החל ממערכת הבריאות, דרך מערכת החינוך והרווחה וכלה בקליניקה פרטית שתקים לעצמה. יש לציין כי טיפולי הקלינאות משלבות, במקרים רבים, הדרכות הורים ותחומים נוספים, על מנת לייעל את התהליך כולו, לרווחתו של המטופל.

 

כדאי לדעת שטיפולי התקשורת בילדים הנם מהותיים. נחוץ להתחיל איתם מרגע הופעת הבעיה, על מנת שלא תישנה בעתיד. זיהוי וטיפול מוקדם הוכחו כמועילים יותר. האבחון יתאפשר ממש מגילאי 2-3 ומומלץ שלא לחכות עם זה יותר מידי.

 

מילה אחת למתעניינים מצד אחר

המעוניינות ללמוד קלינאות תקשורת, צריכות לדעת כי מדובר במקצוע המוסדר בחוק מזה שבע שנים. מדובר בתואר אקדמי לכל דבר, אשר יאפשר לבוגרים ולבוגרות לטפל, כפי שאמור לעיל'. תכנית הלימודים המוצעת, למי שתרצה להיות קלינאית תקשורת, כוללת לימודי פסיכולוגיה, ריפוי בעיסוק, פיזיקה, שיטות מחקר, שיטות אבחון וטיפול, גנטיקה, אנטומיה, חינוך ואפילו נוירולוגיה.

כדאי לדעת שישנה אגודה שלמה המיועדת לקלינאי התקשורת בישראל. האגודה תייצג, תדריך ותוביל את קלינאית התקשורת מהרגע שבו היא מתחילה לעבוד. אגודה זו תציע לה קורסים והשתלמויות במחירים מסובסדים, במידה ותסכים לשלם דמי חבר.

אודות Reuven