» בניה ושיפוצים » מעצבים גינה? חשוב שתקראו לפני בחירת תאורה

מעצבים גינה? חשוב שתקראו לפני בחירת תאורה

עיצוב גינות הפך בשנים האחרונות לדבר נדרש, בין אם אלו גינות נוי, ירק או פרי. על מנת לנצל את הגינה על הצד הטוב ביותר משלבית גופי תאורה להארת הצמחייה בשעות הערב. ישנם לא מעט וריאציות ואפשרויות ליצירת תאורה מרשימה בגינה וכמעט כולן תלויות בבחירת גופי תאורה מתאימים. ישנם גופי תאורה שמדמים אלמנטים בגינה כגון סלעים וישנם גופי תאורה שמשלבים אותם עם עמודים מעץ או ברזל.

גופי תאורה טבעיים וממוחזרים לגינה

את הגינה שלנו אנחנו מאוד אוהבים ולא אחת אנחנו מחפשים פתרונות מיוחדים וירוקים, הפתרונות האלו בשילוב גופי תאורה יכולים ליצור עבורנו 2 דברים הראשון הוא להיות מיוחדים ביצירתיות שלנו, השני הוא שימוש בחומרים קיימים ומחזורם. מכיוון שאנו משתמשים בגינה במתח נמוך של 12 וולט אין בעיה ליצור גופי תאורה מיוחדים שיהיו מונחים על הקרקע. דוגמה מיוחדת היא יצירת גופי תאורה מבקבוקי שתייה של מים מינרלים, ישנם בקבוקים שגוון הפלסטיק שלהם  הוא ירקרק או כחלחל, אם תתקינו בתוכו נורות לד ירוקות ותקבעו אותם בסביבת המדשאה תקבלו תאורת התמצאות מצוינת. כך גם לגבי עמודי תאורה שניתן ליצור מאלמנטים שונים כגון קורות עץ, גזעים יבשים ועוד.

בחירת גופי תאורה לגינה

 

את הבחירה של גופי תאורה מומלץ לבצע עם ייעוץ של חשמלאי מוסמך שיש לו רישיון בתוקף, אל תתפתו למשפט "למה לכם להביא חשמלאי, התקנתי מלא כאלו", חשמלאי מכורח תפקידו יודע מה מותר ומה אסור, מה החוקיות לגבי גופי תאורה שמותקנים בבית ומה לגבי התקנה בחוץ. החובה היא עליונה מכיוון שלא תרצו ליצור מצב שבו יורד גשם ונוצר לכם קצר בארון החשמל. אם ישנה התלבטות לגבי גופי התאורה יש אפשרות למזג בין המעצב לבין החשמלאי אך לעולם לא לוותר על בעל רישיון. בחירת חומרי הגלם למנורות תעשה בהתאמה לעיצוב הכללי, אם העיצוב הוא כולל עץ גושני כך גם יהיו עמודי התאורה ואם ישנו עיצוב שמשלב אלומיניום אז נבחר גופי תאורה בהתאם. המלצה נוספת היא לתכנן הדלקה כפולה, אחת מתוך הבית והשנייה מהגינה, תגלו שזהו יתרון גדול כאשר אתם בבית ורוצים לראות מה קורה בחוץ.