» בריאות » פיטוסטרולים מן הצומח

פיטוסטרולים מן הצומח

האם ידעתם שמחקרים אשר נעשו בארץ ובעולם מראים כי ישנה מגמת עליה של אותו כולסטרול "רע" LDL כבר בגילאי ה-40 פלוס, ואם מדובר ברמות גבהות של LDL למשך תקופה ארוכה בשנות השלושים והארבעים לחיים שלנו, ייתכן כי נמצא את עצמנו נלקה במחלת כלי דם בגיל מבוגר יותר. הרבה אנשים אינם מודעים להשלכות החמורות שיש לצריכה לא נכונה של מזון עתיר שומן רווי ולקשר שלו לחולי בגיל מבוגר.

לכן, חשוב לפנות לבדיקות מקיפות של הדם מידי שנה על מנת לוודא כי התזונה שלנו הינה בריאה עבורנו, ואם יש לנו במשפחה היסטוריה של כולסטרול גבוה, חשוב מאוד כי כבר מרגע זה ננקוט בפעילויות שיסייעו לנו להימנע ממצב זה בכל מחיר.

אומנם ישנם כדורים שהרופא ימצא לנכון לתת לנו על מנת לאזן את רמת הכולסטרול, אולם כדורים אלה מגיעים על שלל של תופעות לוואי שעלולות להזיק לבריאות שלנו, ולכן עדיף להשקיע בתרופות כמו נוסטרול אשר מכילות פיטוסטרולים מן הצומח ומנה אחת של כדור כזה מכילה את המינון הגבוה ביותר של פיטוסטרולים בהשוואה ליתר התרופות שקיימות בשוק זה.

יחד עם שילוב של לקיחת המינון המומלץ של נוסטרול בצורה יומיומית, ישנה עדיין חשיבות מכרעת לאיך שאנחנו מנהלים את עצמנו באופן שוטף מבחינה תזונה ופעילות ספורטיבית.

פנייה אל דיאטנית על מנת שתתאים לנו תפריט נכון לאחר בדיקת הדם והחוסרים שיש לנו, תסייע לנו לשמור על מצב בריאותי תקין מבחינת התזונה היומית שתהיה עתירה ברכיבים שיגדילו את הכולסטרול הטוב, ויורידו את הכולסטרול הרע.

 

בנוסף, תמיד ישנה ההמלצה לביצוע של פעילות גופנית אשר נאבקת בהצטברות של תאי שומן בגוף ומסייעת לו להיות פעיל ובריא.

אודות שרון קורן