» בניה ושיפוצים » בטיחות » טיפ לכיסוי ביטוחי לקבלני בניה

טיפ לכיסוי ביטוחי לקבלני בניה

אתם קבלנים ועובדים לרוב עם היקף גבוה של עבודות קבלניות קטנות? אתם בטח יודעים עד כמה זה חשוב לרכוש פוליסת ביטוח עבודות קבלניות לעסק שלכם, מכיוון שמדובר בתחום בו הכל יכול לקרות, הציוד יכול להיגנב או להינזק, והעובדים יכולים להיקלע לתאונה בשטח הבניה, לשם כך בדיוק קיימות פוליסות ביטוח שדואגות לכל פרויקט בניה בארץ, גדול וקטן כאחד.

הכיסוי הביטוחי המשתנה עבור כל קבלן

בתור קבלן בניה של פרויקטים קטנים, חשוב שתהיה מודע להבדלים שיכולים להיות לעיתים תהומיים בין הרחבה כזו או אחרת של הפוליסה שלך, ועד כמה חשוב לעדכן את סוכן הביטוח לך במקרה בו העבודה אינה מתקדמת כצפוי ובשל עיכובים כאלה ואחרים, תאריך היעד הינו מאוחר מן הצפוי להשלמת הבניה.

סוכן ביטוח שמבין דבר בתחום העבודות הקבלניות ויש לו ניסיון עתיר שנים בתחום, ידע לעזור לקבלן לקבל את הפוליסה שתהיה עם הכיסוי הביטוחי הטוב ביותר עבורו, בשל הסיבה כי ישנם קבלנים אשר מבצעים עבודות קטנות וישנם כאלה שצריכים ביטוח למשך תקופה ארוכה עבור פרויקט בניה בהיקף רחב.

הטיפ של סוכן הביטוח עבור קבלני בניה

גם כאשר אתה מבצע פרויקט שעתיד להסתיים בתאריך מסוים, תמיד חשוב לקבוע תקופת ביטוח מירבית, גם אם מדובר בעבודה קבלנית שכוללת עבודות קטנות בלבד, זאת מכיוון שגם עבודה קבלנית עבור פרויקט קצר טווח יכולה להתארך בשל עיכובים לא צפויים או עבודות משלימות שונות באתר הבניה.

חוסר בדיווח שכזה יכול להשאיר את המבוטח בפוליסת ביטוח עבודות קבלניות ללא כיסוי ביטוחי, גם במקרה בו שילם הקבלן המבוטח את הפרמיה של זמן ביצוע העבודה.

מסקנה, תמיד יש להתייעץ ולעדכן את חברת הביטוח בנוגע לשינויים שונים בפרויקט, כדי שלא להיו ללא כיסוי ביטוחי מבלי משים.

אודות שרון קורן