» משפחה » החשיבות בציוד עזרה ראשונה

החשיבות בציוד עזרה ראשונה

ציוד עזרה ראשונה הינו חשוב מאין כמוהו, לעולם לא נוכל לדעת מתי נצטרך להשתמש בציוד עזרה ראשונה, בחיי היום יום שלנו יש לא מעט מקרים לא צפויים, אם זה בדרכים , בעבודה או בסביבה הקרובה שלנו בבית. החשיבות באחזקת ציוד עזרה ראשונה בצורה נגישה וזמינה יכולה להוות הרת גורל ולשנות בין מצב של חיים למוות. אולם יחד עם זאת אין זה מספיק להיות הבעלים של תיק עם ציוד עזרה ראשונה מפואר ככל שיהיה אם אין לנו ידע ויכולת להשתמש בו.

ציוד עזרה ראשונה בבית

על פי הסטטיסטיקות מרבית מהתאונות קורות ליד או בתוך הבית שלנו, דווקא בסביבה שאמורה להיות הכי מגינה והכי שומרת עלינו דווקא שם הסיכוי להיפצע גבוה מאוד. לכן ציוד עזרה ראשונה חייב להיות נגיש עבורנו ראשית כל בבית שלנו. תיק עם ציוד עזרה ראשונה שכולל ציוד בסיסי ייתן לנו מענה הולם בעת הצורך או במקרה חירום, ראשית התחבושות שישמשו אותנו לצורכי חבישת פצעים או כוויות. יחד עם זאת יש צורך גם במשחות חיטוי ולמקרים של כוויות, נוסף על המשחות הם הכדורים שעליהם נמנים משככי כאבים ונוגדי אלרגיות. ככל שנקפיד להתאים את תכולת תיק ציוד עזרה ראשונה שלנו לאופי בו אנו חיים או מתנהלים כך הדבר יקל עלינו בעת הצורך ובמקרי חירום. אולם לא די באמצעי חבישה או קיבוע אם לא נדע כיצד להשתמש בהם. מומלץ לצאת לקורס עזרה ראשונה וללמוד את הדרכים והכלים להתמודד עם מצבי חירום שונים.

ציוד עזרה ראשונה גם במקום העבודה שלנו

המקום השני בו יש לנו את מירב הסיכויים להיפגע או להיתקל באדם אחר שנפגע הוא במקום עבודתנו. חלק נכבד מחיינו עובר במקום העבודה שלנו. מומלץ מאוד להחזיק גם במקום העבודה תיק עם ציוד עזרה ראשונה. לרוב התיק יכלול את הפריטים שציינו כחשובים לבית ובנוסף על כך גם ציוד מתקדם וחשוב לא פחות בנוסף. מכשיר החייאה, מד לחץ דם או מד סוכר אינם דבר שיש להתעלם ממנו כאשר מכינים תיק עם ציוד עזרה ראשונה למקום העבודה שלנו.

אודות שלומי שוורץ

מומחה בתחום כתיבה מקצועית ושיווקית לאתרי אינטרנט