» בידור ותרבות » אודות ילקוט יוסף – מידע שימושי על ילקוט הספרים

אודות ילקוט יוסף – מידע שימושי על ילקוט הספרים

את סדרת ספרי ילקוט יוסף חיבר הרב יצחק יוסף, הספרים עוסקים בתחום ההלכתי, זהו חיבור הלכתי מעשי ומאוד נפוץ, אפשר למצוא את סט הספרים כמעט בכל בית דתי או מסורתי. סך הכולל מונה הסט כ-40 כרכים, כותב הספרים (הרב יצחק יוסף) הוא בנו של הרב עובדיה יוסף. סדרת הספרים מקיפה ורחבה, היא נוגעת בכל החלקים המתייחסים לאורח החיים בשולחם ערוך. התכנים מנוסחים בסגנון פסקני כאשר ישנו פירוט של מקורות ואיתור מידע לדיון מרחיב בסוגיה.

ספרי ילקוט יוסף נחשבים בסיס לחוקי ההלכה המאפיינים את אורח החיים של היהדות הספרדית בישראל ובפזורה. בשנת 1988 זכה הרב יצחק יוסף בפרס המועצה הדתית תל אביב ובפרסים נוספים על כתיבת הכרכים ופועלו.

אודות כרכי ילקוט יוסף

הכרך הראשון הוא פסקי דינים המרכז פסק דינים המתייחסים לכל חלקי שולחן ערוך. כיום כבר לא ניתן להשיג ספר זה לקנייה, הגרסה הנוכחית הנמכרת מכילה תוספות והרחבות אשר נכתבו בתקופות מאוחרות יותר. סדרת ילקוט יוסף נכתבה לראשונה כסיכום פסקי הרב עובדיה יוסף, הספרים כוללים את חוות דעתו של הרב. בהמשך החל הרב יצחק יוסף לשלב בספרים גם פסקי הלכה עצמאיים שלו ברוח קו המחשבה של אביו.

 

הספרים כתובים בצורה נוחה מאוד לקריאה, ברוב חלקי הספרים יהיה בחלק העליון תקציר של דבר ההלכה והסבר קצר. בחלק התחתון אפשר יהיה למצוא דיון מעמיק יותר יחד עם הכוונה אל מקורות מידע לדיונים נוספים. הכרכים של ילקוט יוסף עוסקים בברכות השחר, תפילות, קס"ת ובית הכנסת, ציצית ותפילין, מספר כרכים של הלכות שבת, מספר כרכים של הלכות מועדים, כרכים בנושא איסור והיתר, כרך בנושא כיבוד אב ואם וכבוד הרב, כרכים בנושא מצוות התלויות בארץ ועוד. ילקוט יוסף מרכז מידע הלכתי רב, מידע שימושי בעבור בני הקהילה היהודית ספרדית. 

אודות גד לוי

הכותב הנו בעל ידע בתחום כתבי הלכה