» משפט » דיני צבאי » עניינים של צבא מודרני

עניינים של צבא מודרני

אם שואלים את ההורים לגבי האופן שבו הם העבירו את השירות הצבאי לעומת הדרך בה הילדים שלהם נכון להיום מעבירים את הזמן הזה של השירות חובה, מגלים כי ההבדלים הם מאוד גדולים ושוני רב מתגלה ככל שהזמן עבר. ההורים של היום הרבה יותר מעורבים בחיים של הילדים שלהם, כאשר החיים של הילדים נעשו להיות הרבה יותר חשופים, גם בזכות השימוש ברשתות חברתיות  וגם בשל החבר הצמוד שתמיד נמצא על הילדים- הטלפון הסלולארי.

הורה תמיד יכול לדעת היכן נמצא הילד שלו, ואם מדובר בשירות צבאי "רגיל" ההורים יכולים לטלפן אל הילד החייל ולוודא מה קורה ואם הוא זקוק לעזרה כל שהיא. כאשר הגבולות שבין הבית לבין הצבא מטשטשים, כך מגלים עד כמה הילדים של היום הם כאלה אשר יותר נוטים לפנות אל עורך דין לענייני צבא ולא מקבלים בצורה ברורה מאליה את הדין.

 

יש מי ששומר עליהם

אולי זה אומר כי ההורים של היום הם הרבה יותר חרדתיים, ואולי זו חרדה שהיא תולדה של שימוש בטלפונים סלולאריים אשר חושפים בצורה הכי פשוטה את המיקום של הילדים ואת המעשים שלהם בחיפוש מהיר ברשת החברתית הפופולארית, לפי גיל.

התוצאה היא אותה התוצאה, ההורים הרבה יותר מעורבים מאי פעם בכל מה שקורה בבסיס שבו שמרתים החיילים, ומרשים לעצמם להתערב בין החייל לבין המפקדים כשאר אין יותר את אותו הדיסטנס אשר היה מאפיין את אלה בדורות קודמים.

הכל מוטל בספק והכל ניתן לערעור, וגם כאשר חייל עומד בפני דין משמעתי, הוא פונה אל עורך דין לענייני צבא במטרה להמתיק את העונש הזה, ולמצוא את הדרך המשפטית שאיתה הוא יכול לצאת עם ענישה מופחתת עד כמה שהוא רק יכול.

אודות שרון קורן