» כללי » קשה אך אפשרי

קשה אך אפשרי

עתירות לבג"צ מרתיעות מאוד, אך אפשר להשיג את המטרה עם עורכי דין מתאימים

ההתמודדות של האדם הפשוט עם מוסדות המדינה היא כלל אינה פשוטה ויכולה להיות מתסכלת מאוד. תהליכים לוקחים זמן רב, שעות העבודה קצרות ולא נוחות וקשה מאוד להתמודד מול הכוח הרב שיש לגורמים ממשלתיים. לכן, כאשר רוצים להשיג מטרה כלשהי וזה פשוט לא מתאפשר, הדרך היחידה היא לבצע עתירות לבג"צ כדי לנסות ולעשות את זה.

כאשר רוצים לבצע עתירות לבג"צ עדיף להשתמש בעורכי הדין הטובים והאיכותיים ביותר ובאלה אשר מנוסים יותר מכל בתחומים הללו. רק אותם עורכי דין ידעו כיצד לתמרן את המערכת, כיצד למצוא את הפרצות ואיך להביא ללקוח שלהם את התוצאה האידיאלית. כלל לא משנה לאיזה תחום העתירה קשורה – פלילים, נדל"ן, או תחבורה, אך יש חשיבות גדולה לטיב הייצוג המשפטי.

חשוב להבין שלאדם הפשוט קשה מאוד להתמודד עם המדינה, גם מבחינה כלכלית וגם מבחינה נפשית. זה גוזל זמן ובהרבה מקרים זה פשוט חסר סיכוי לחלוטין, אלא אם כן לוקחים עורך דין מתאים. ישנם עורכים דין שמתמחים בעתירות לבג"צ מכל הסוגים ויכולים לסייע מאוד בקרב הזה, שהוא מתחיל בעמדת נחיתות.

ותק, ידע וניסיון

עבור האדם הפשוט, יש חשיבות בשכירת עורכי דין מתאימים, עם ותק, ידע וניסיון, אשר יוכלו להתמודד עם האתגר הזה בצורה נכונה ויעילה. עורך הדין צריך לדעת להבדיל בין העתירה המנהלית לבין המשפט הציבורי וצריך לסייע במקרים שנראים פשוטים יחסית, כמו תביעות נגד העירייה בנוגע לארנונה, או עצירה של צו הריסה.

התחום הזה הוא מאוד אפור ולא הרבה עורכי דין ששים לעבוד מול בג"צ. בהיעדר חוקה בישראל, בג"צ הוא סוג של כלב שמירה, אך כזה שניתן לדבר איתו בהגיון, אם כי רק בעזרת הכלים הנכונים – עורכי דין טובים ונוסח טוב שמגובה בתקדימים.

 

אודות ארנון פרידר