» כללי » ליווי בזמן אמת

ליווי בזמן אמת

תמ"א 38 הוא פרויקט מורכב בכל מבנה, וכשיש קבלן מעורב, עדיף להצטייד בעורך דין מלווה לאורך כל הדרך

פרויקטים של תמ"א 38 הם פרויקטים מורכבים מאוד שדורשים לא מעט מכל המעורבים. הפרויקט עצמו כולל ברוב המקרים שיפוץ מסיבי של הבניין והדירות, בעוד הדיירים גרים בתוך המבנה. יש הרבה חיכוכים, רעשים ולא תמיד יכולים הדיירים ללכת לאן שהם רוצים, ובנוסף, צריך לדאוג לאינטרסים – הן של הדיירים והן של הקבלן.

במהלך העבודות, הדיירים הם די חסרי אונים. הם רק מקווים שהרעש והלכלוך ייגמרו והם יוכלו לצאת לדרך חדשה. יש קבלנים שנוטים לנצל את המצב הלא נעים הזה כדי להנחית גזירות כאלה ואחרות על הדיירים, ולכן הם צריכים הגנה הרמטית של עורך דין המתמחה בנושא על כל השלכותיו.

הדבר הכי חשוב בכל נושא הפרויקט שנקרא תמ"א 38 הוא למצוא את הקבלן המתאים. כלומר, לסגור את כל הפרטים לשביעות רצון כל הצדדים, לראות שהביצועים הקודמים שלו הם איכותיים ולקבל ממנו בטוחות. עם זאת, חשוב מאוד לקחת עורך דין שיסייע בנושא פיקוח דיירים תמ"א 38 ויעזור להם בנושאים קריטיים במהלך השיפוץ.

עזרה חוזית ומנהלית

פיקוח דיירים תמ"א 38 כולל הבנה מעמיקה בכל העניין החוזי, הכרה יסודית של כל תהליך הבנייה ושל הבניין הספציפי בעצמו, ובעיקר הבנת האינטרסים של הדיירים בכל עת. לא נעים לחיות באתר בנייה, ועורך הדין צריך לעשות כל מה שביכולתו כדי להקל על הסבל הזה. עורך הדין בא לידי ביטוי גם בזירוז קבלת הטופס 4, במה שמהווה תחום בעייתי ומורכב מאוד, שאין לנסות לעשותו ללא עורך דין מתאים.

כל נושא התיווך בין דיירים לבין קבלן במהלך תמ"א 38 הוא מורכב. אנשים נמצאים במצב לא נעים ויש על הקבלן לחץ גדול מאוד. לכן, חשוב להצטייד בעורך דין מתאים שייבצע את התיווך לשביעות רצון הדיירים.

אודות ארנון פרידר