» כללי » יותר מדי טוב

יותר מדי טוב

סקס הוא נעים וכיף, אך התעסקות מרבית בו היא לא טובה ויכולה להפוך להתמכרות לכל דבר. יש מקומות בהם אפשר לקבל טיפול גמילה מסקס

יש גיל מסוים בו אנשים מחפשים רק סקס ומיניות, וזה טבעי, באופן יחסי, עד גבול מסוים. יש אנשים שסקס מעסיק אותם הרבה, ואין כל ספק שמאוד כיף לעשות סקס (בטוח) כמה שיותר. עם זאת, לכל דבר טוב יש גבול, וכך גם לפעילות מינית. יש אנשים שההתמכרות שלהם לסקס עוברת את גבול הטעם הטוב וזה פשוט משפיע להם על כל החיים.

בני נוער ואנשים צעירים מתעסקים הרבה מאוד בסקס, אך לרוב יודעים לעשות את ההפרדה לאלמנטים שונים בחיים. בין אם זה לימודים, טיולים, עבודה, וזוגיות רגילה. אותם אנשים המכורים לסקס, לא חושבים על יותר מדי דברים מעבר לפעילות מינית זוגית או עצמאית, ופשוט לא יכולים לתפקד בתחומים אחרים בחיים.

ברגע שהסקס משתלט לחלוטין על החיים, הוא הופך להתמכרות לכל דבר, וכזאת שצריך לטפל בה. יש מקומות בהם אפשר לקבל טיפול גמילה מסקס בכל רמה של התמכרות. יש התמכרויות קלות באופן יחסי, לצד התמכרות קשה, במסגרתה האדם כלל לא יוצא מהבית, וחי על שירותי מין כאלו ואחרים.

לקבל תמיכה

כאשר ההתמכרות היא יחסית קלה, אפשר לקבל טיפול גמילה מסקס שכולל רק מפגשים שבועיים או דו שבועיים, אך בהתמכרויות הקשות, האדם צריך להיכנס למוסד בו יעבדו איתו גם בפן המנטלי וגם בפן הפיזי, עד שיבין שסקס הוא טוב ונעים, אך כמו כל דבר טוב, צריך לדעת לשים לו גבולות.

בכל טיפול גמילתי הדבר החשוב ביותר הוא התמיכה מהסביבה הקרובה. קרובי המשפחה והחברים חייבים לתת כתף ולעזור לאותו אדם להתגבר על המחלה הזו שיש לו. זה מוזר ולא נעים, לבטח כשמדובר בסקס, אך יש רגעים בהם חייבים לקבל עזרה כדי להצליח ולצאת לדרך חדשה וטובה יותר.

אודות ארנון פרידר