» בניה ושיפוצים » גינון קל בתקופת השלכת

גינון קל בתקופת השלכת

שמירה על הדשא במצב טוב דורשת הרבה עבודה. השימוש עם כלי עבודה חשמליים היא אופציה נהדרת לחסוך זמן ולקבל את הדשא מסודר בלי לשבור את הגב עם עבודה פיזית בחלופה הנפוצה לגרוף עלים באופן ידני. הצרכנים מעדיפים לבצע רכישה של מוצר חשמלי וכאן רבים ימצאו כי מפוח עלים הוא אידיאלי עבור כל סוגי עבודות חוץ מאשר ניקוי של עלים מפזורים בשטח גדול אלא עבור כל סוג של לכלוך. בעת רכישת המפוח יש כמה אפשרויות שונות לשקול.

 

מופעל חשמל או בנזין

ההחלטה העיקרית ברכישת מפוח עלים תהיה בחירה בין בנזין למפוחי עלים מופעלי חשמל. דגמי מפוח עלים חשמלי הם קלים והם גם אידיאלי עבור אלה עם שכנים קרובים מהם מודאגים לקבל תלונה בגין רעש. למפוחים חשמליים יש יתרון על מודלים מופעלי בנזין כי הם לא יוצרים את האדים. מחיר חכם עבור אלה עם תקציב צנוע ימצא כי מפוח עלים חשמלי הוא פחות יקר לקנות ודורש תחזוקה קטנה כדי לשמור עליו תקין. היכולת של מפוח עלים אלקטרוניים היא גם בחירה טובה יותר עבור אלה עם מטרים קטנים או צנועים בגודל שאינם זקוקים להרבה כוח; מפוח אלקטרוני מתאים בצורה הטובה ביותר לנשירת עלים מחניה או מדרכה.

עם מפוחים מופעל בנזין אתה יכול לצפות להתמודד עם חתיכת כובד של ציוד, אבל עבור אלה עם מטרים גדולים זה מסיר את אי הנוחות של התמודדות עם כבל, שיכול להיות גורם למעידות מעליו או דורש הארכה כדי לאפשר להשלים את העבודה בחצר. זה גם מתאים יותר עבור אלה עם הרבה עצים ומכשולים אחרים בחצר שיהפכו מפוח  חשמלי עם כבל למטרד. עם מפוח עלים מופעל בנזין, אתה יכול לצפות להתמודד עם יותר רעש בעת השימוש והשימוש במפוח הוא יקר יותר מאז הבנזין בעלות גבוהה.

 

גורמים נוספים שיש להביא בחשבון

מפוח עלים חשמלי קטן הוא האפשרות הקלה ביותר האפשרי במשקל של עד 10 קילו. בקרת מהירות משתנה מאפשרים לך להשתמש בכוח רב רק ככל שאתה צריך לעשות את העבודה מאומצת יותר. רבים המפוחים מדגם חשמלי שניתן להמיר לפעולת יניקה כדי שישאבו בלחיצת כפתור. תרמיל מפוח עלים בסגנון יכול לשאוב את הבלגן והם מסוגלים להרים עלים רטובים ויש לבדוק מבין מותגי מפוחי עלים אם זו אופציה. יש להם גם יותר כוח מאשר מפוחים קטנים והוא יכול אפילו להזיז עץ קטן בעוצמה גבוהה.

אודות שרון קורן