» כללי » לעשות הכל לבד

לעשות הכל לבד

גיר אוטומטי מקל מאוד על חיי הנהגים. עם זאת, גם אותו צריך לדעת לתחזק ולשדרג במקומות הנכונים

התחום הטכנולוגי שים דגש רחב מאוד על אוטומטיות. המטרה היא, בכל פיתוח טכנולוגי שהוא, שיהיה לנו קל יותר לעשות דברים, ואפילו שהם ייעשו בשבילנו. נראה שהעולם הולך לכיוון טכנולוגי הרבה יותר ממה שיש לנו כיום, כולל בתים חכמים ורובוטיקה מתקדמת. זוכרים איפה הכל התחיל? נכון, בגיר האוטומטי.

מערכת הגיר ברכב היא מערכת חשובה מאוד שמבצעת את הוויסות שבין מהירות לכוח. בכל תחילת נסיעה, או כאשר נוסעים בעלייה או במשטח מאתגר, יש צורך בהרבה כוח כדי לתפוס מומנטום. לכן, צריך להתחיל בהילוך נמוך ואט אט לעלות מעלה. מנגד, כאשר נוסעים באוטוסטרדה ורוצים יותר מהירות, צריך לעבור להילוכים גבוהים יותר כדי לא לאמץ את המנוע ו"לרכב על הגל".

בעבר, עד לפני כ-30 שנים, הכל היה נעשה בצורה ידנית. כמעט בכל הרכבים היה גיר ידני אותו היה צריך להזיז בתיאום עם לחיצה על הקלאץ'. כיום, העולם התקדם ולכל מי שנוסע ברכב פרטי יש גיר אוטומטי איכותי שעוזר לו לבצע את הפעולה בצורה אוטומטית לחלוטין.

טיפול תקופתי

גיר אוטומטי צריך לדעת גם לתחזק. כלומר, יש לעשות לו טיפול אחת לתקופה, לשמן אותו ולראות האם צריך לשדרג אותו. כאשר רוצים לבדוק את הגיר, יש לבצע את הבדיקה במקום מוסמך, כזה שמתעסק בגירים באופן ספציפי. חשוב לא ללכת למוסך כללי, אלא למקום בו אפשר למצוא אנשי מקצוע שמתעסקים בגירים סביב השעון.

אותם מקומות ידעו להגיד לכם האם צריך להחליף את הגיר, ויותר מכך, איזה סוג של גיר מתאים לרכב שלכם. לפעמים עדיף לשלם קצת יותר ולקבל גיר מתאים, מכיוון שלגיר יש השלכות מרחיקות לכת לגבי הביטחון של הרכב. הבטיחות היא בראש פירמידת החשיבויות של כל רכב, ולגיר יש תפקיד משמעותי בכך.

אודות ארנון פרידר